| ExistentialStuff a întrebat:

Este vreo sansa sa vina,, sfarsitul lumii"? Vreau si eu niste explicatii stintifice... daca exista asa ceva. Si nu cu calendarul Maiasilor.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că acest documentar ţi-ar putea răspunde la unele întrebări.
http://www.trilulilu.ro/......documentar

7 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Sfarsitul lumii noastre adica sfarsitul vietii terestre, da, sunt n sanse sa se intample asa ceva.

| Gabica a răspuns:

Http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/articole/istorie/istorie.htm
Citeste asta..Eu am ramas "wow".Ori e scenariul unui film bun SF, ori e pura nebunie, dar merita citit, mai ales explicatia de la sfarsit cu ceea ce s-ar putea intampla in 2012.

| WhatheWow a răspuns:

Traim intr-o lume atit de fragila incit dintr-un moment in altul poate devenii istorie!

| vlad89c a răspuns:

Daca vine, vinelaughing
Poate se dischide peste 5 secunde o gaura neagra, si vin sa ne omoare extraterestii, sau se face un cutremur cu 100000 pe richter, si murim toti, sau se rupe pamantu in 2, ca asa vrea ellaughing
Nu ai de unde sa stii.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Daca te referi la sfarsit ca la ceva capital, gen sfarsitul prezentat de biblie, atunci nu!

Prin sfarsitul lumii putem intelege si trecerea la alt nivel.Se sfarseste lumea asta, dar incepe alta.

Se speculeaza ideea ca in decembrie anul acesta planetele se vor alinia, inversand astfel polii terrei.Consecintele acestei actiuni nu vor fi nici de cum unele distructive, din registrul anihilarii.Se spune ca ADN-ul uman va dezvolta mai multi codoni decat are acum, dandu-ne astfel "puteri paranormale" daca vrei.Nici chiar, dar simturile vor fi mai ascutite, constientizarea realitatii se va face la un nivel superior iar glanda pineala va fi deschisa pentru a putea recepta energii care ne sunt acum imposibil de receptat.

Cand ma gandesc la "Sfarsit" nu-mi sare gandul la anihilare, ci la evolutie.Din simplul motiv ca omul nu si-a atins inca limitele.Ma gandesc la o selectie naturala, numai cei puternici vor supravietuii.Iar cand zic puternic nu ma refer doar fizic.Ci si emotional, sentimental...

Dupa parerea mea, ultimul pas al evolutiei omului va fi atunci cand nu vom mai avea nevoie de corpuri fizice, cand vom putea exista ca energie pura.Adica ne intoarcem in primordial doar ca cu un "update". Doar dupa acest pas al evolutiei ne putem gandi ca urmatorul ar putea fi anihilarea rasei umane!

| ExistentialStuff explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Te'ai gandit sa scrii carti SF?