| sabin89 a întrebat:

Eu, ca de altfel oricare din voi, am fost adus pe lume fără consimțământul meu. Nu mi-a cerut nimeni părerea. Poate că eu nu voiam să vin; sau poate voiam. Oricum, era dreptul meu să decid cu privire la propria mea existență. S-a trecut însă peste voința mea.
S-a comis un abuz? Au fost încălcate drepturile omului? Cum vedeți problema?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da-ti in judecata parintii.
Cere le despagubiri

| Cinic a răspuns:

Viața este frumoasă dacă ești capabil sa intelegi ca te-ai nascut ca sa supraviețuiesti și sa suferi. Dar și să iubesti, sa râzi, sa te distrezi si sa ai hobbyuri and stuff. Suferința si experințele negative te fac bărbat si îti ofera self awarness și întelepciune.Mie îmi place viața si ma bucur ca am venit pe aceasta lume.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Cred e cel mai debil, cel mai deplasat raționament pe care l-am citit vreodată.

| adryang78 a răspuns:

O întrebare stupidă, din categoria "hai, că mă plictisesc, ia să-i plictisesc și pe alții". Nici măcar nu merită efortul unui răspuns.

| gabriela2201 a răspuns:

Omul credincios stie ca are o misiune de indeplinit in vremelnica lui existenta; stia dinainte in ce situatie familiala si in ce conjunctura va ajunge; a te plange ulterior de conditii sau de orice altceva e inutil; viata ta nu e atat de oribila din moment ce ai acces la net, un acoperis deasupra capului si mancare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parintii ti-au platit despagubiri: te-au educat, ti-au dat haine si mancare. Ii poti da in judecata pentru daune morale dar trebuie sa te pregatesti pentru ca in instanta iti vor cere sa faci un consult medical la o anumita specialitate. laughing