| jonny_2743 a întrebat:

Eu cred ca aceasta intrebare se incadreaza in categoria "Stiinta si Filozofie".
Ce parere aveti despre "Viata Virtuala" (adica despre cei care sunt disperati de pc)? as vrea sa imi fac un blog cu acest subiect, dar nu stiu daca ar avea un sens... voi ce ziceti?

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

A fi diperat de pc, nu inseamna a duce o viata virtuala neaparat. Pentru ca, pot sta la pc 10 ore, in care studiez ceva sau ma rasfat cu un joc. Nu stii daca are sens? Ce ar fi sa incerci? Nu ai de unde sa stii daca nu incerci. Eu zic ca ar avea priza la publicul constient, iar aici ma refer la cei ce stiu faptul ca pc-ul in exces strica. Pana la urma, orice lucru in exces strica, nu numai pc-ul.

| mihaibrasov a răspuns:

Viata virtuala e o mare problema in societatea noastra. A depinde de niste iluzii afisate pe un ecran poate deveni foarte periculos. Asta e parerea mea.

| DorelSudoru a răspuns:

Ce intelegi prin viata virtuala? Eu cred ca are doua sensuri (rele)
1:Viata virtuala in care socializezi cu oameni de pe net si nu mai ai prieteni
2:Sau opsesia pentru unele jocuri stand 13-14 ore in fata pc-ului
Despre blog poti sal deschizi dar nu stiu daca o sa tina.

| GyeBaek a răspuns:

EU zic ca da ca in zilelele noastre cat mai multi stau p pc si sunytobesedati de calc.

| sefu_7575 a răspuns:

Esista un ''joc'' pentru cei opsedati de calculator care te ajuta sa ''traiesti'' intr-o lume virtuala (acolo poti sa faci aproape orce) jocul se numeste SECOND LIFE dar nu stiu daca a aparut si pentru asta ati trebuie un pc fffffffff performant

| onutzaony a răspuns:

Da, fa-l. Mi se pare destul de interesant happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata virtuala o vad ca pe un tarim al celor care nu au curaj sa infrunte adevarata viata si vin sa se strimbe pe net conform imaginatiei fiecaruia. E un fals grosolan pentru ca existenta e una singura iar virtualitatea e multipla si in timp ce sintem modelati de existenta intru totul virtualitatea e modelata de imaginatie.Deci nu vom putea trai in adevar.

| Strumf a răspuns:

@nony - jocul acela a aparut de cativa ani si nu iti trebuie niciun PC foarte performant happy

@jonny - Ar fi o idee foarte buna. Cred ca as intra si eu pe acest blog din cand in cand. Daca crezi ca ai timp si chef creeaza-l. happy

| jonny_2743 explică:

@drojdier@PAi eu as incerca, dar ce rost are sa incerc si sa nu am nici o parere.Deci nu stiu pentru alti, dar pentru mine pc e o alta viata, adica ma asez pe scaun, il pornesc, imi pun castile, pornesc muzica si ma relaxez plus ca din pc scot si bani.Totusi vreau Pareri sa stiu de o sa am viztatori.MS tuturor pana acum

| jonny_2743 explică:

Blogul a fost creat, pentru inceput este blog free, dar daca va avea succes o sa continuam.caut baieti/fete care din pasiune sa scrie articole.pentru detalii add la id de mess< sbuisnes >sau aici, sau pe blog.blogul=> http://viata-virtuala.blogspot.com

| jonny_2743 explică:

@LightYagamiDN@ Pentru mine viata virtuala e ceva frumos dar in acelasi tinp si daunator.
Daca esti obsedaat de pc nu inseamna ca aia e o viata viruala, viata virtuala e cu totul altceva decat sa stai la pc si sa te joci.
http://viata-virtuala.blogspot.com