| RAY a întrebat:

Eu n-am inteles niciodata ce inseamna ca bautura x are 50 de grade, fierbinte nu-i e rece, ce inseamna temperatura aia?

36 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

happy
I agree!

| nekmario a răspuns:

Cat alcool contine bautura respectiva cu cat e mai mare numarul cu atat te imbeti mai repede

| HaKa93 a răspuns:

laughing cand o sa cresti mai mare o sa iti dai seama despre ce e vorba

| SaveTheNature a răspuns:

Eu cred ca o bautura de 60 de grade alcool, o simti pe limba exact ca o apa cu 60 de grade celsius. In orice caz... daca pui la fiert o tuica sau o apa. tuica fierbe mult mai repede ..chiar ia foc instantaneu daca e de 90 de grade.

| Dobre_Alexandru_1992 a răspuns:

Gradele reprezinta de doua ori procentajul de alcool. Daca bautura x are 50 de grade, inseamna ca are 25% alcool.