| anonim_4396 a întrebat:

Exista ceva care nu moare niciodata, nu are un sfarsit, nu dispare, nu se destrama, descompune, ceva, un obiect ceva?

Răspuns Câştigător
| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Mama zice ca bunicamea si Basescu vor trai vesnic, eu nu stiu.

32 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Toate se vor sfarsi, dar dragostea va ramane.

| Delicacy a răspuns (pentru EmaS):

Păi dacă eu mor, nu moare şi dragostea odată cu mine?

| Neinteresantul a răspuns (pentru EmaS):

Dragostea se duce chiar foarte repede. Poate o confunzi cu iubirea. si aia se duce dupa mult timp happy

Poate ca timpul nu se va sfarsi niciodata, dar cine stie.

| EmaS a răspuns (pentru Neinteresantul):

Dragostea nu va pieri niciodată. 1Corinteni 13.

| Neinteresantul a răspuns (pentru EmaS):

Da, e la fel de adevarata ca afirmatia "Produsele Mc Donald's sunt foarte sanatoase".

Dragostea tine aproximativ 3 ani daca nu prea se lucreaza la intretinerea ei. Iubirea e cu totul altceva si poate tine chiar o viata intreaga.

| EmaS a răspuns (pentru Neinteresantul):

Dragostea trebuie sa fie alimentata.Eu de curand am implinit 27 de casatorie si inca ne iubim!

| Neinteresantul a răspuns (pentru EmaS):

Viata e mult mai lunga. Dragostea dispare si apare, iubirea ramane mereu.

Dar te-ai cam contrazis singura. Daca dragostea nu dispare niciodata, de ce trebuie alimentata? happy E ca si cum ai zice ca dragostea e un foc, pe care daca nu pui lemne, se stinge.

| EmaS a răspuns (pentru Neinteresantul):

La fel ca orice altceva, ea trebuie pusa in actiune, demonstrata.

| Neinteresantul a răspuns (pentru EmaS):

Asta e altceva. Dar n-are legatura cu vesnica existenta a dragostei.

| EmaS a răspuns (pentru Neinteresantul):

Dumnezeu este dragoste.El traieste vesnic.

| Neinteresantul a răspuns (pentru EmaS):

Irelevant. Daca ar fi s-o luam asa, atunci dumnezeu este tot. Dar nu totul este vesnic. La fel cum nici dragostea nu este vesnica.

Si daca tot vrei s-o luam asa, atunci pun intrebarea: pe dumnezeu cine l-a facut? Dar n-ar fi corect, pentru ca nu stie nimeni. Totusi, ce are un inceput, trebuie sa aiba si un sfarsit.

| EmaS a răspuns (pentru Neinteresantul):

El este Fiinta eterna, bnu are inceput si nici sfarsit.Din vesnicie in vesnicie El este Dumnezeu.

| Neinteresantul a răspuns (pentru EmaS):

Nici macar logic vorbind, nu pot sa fiu de acord cu ce ai scris happy Intr-adevar, exista ceva. Iar acel ceva a facut posibila si existenta dragostei. Dar a lasat si liberul arbitru. Asa ca e decizia noastra daca ne indragostim de cineva sau nu, iar durata dragostei nu tine numai de noi. Dragostea apare si dispare. La fel si iubirea.

| EmaS a răspuns (pentru Neinteresantul):

Tot in Biblie este scris ca Dumnezeu ne iubeste cu o iubire vesnica.

| Neinteresantul a răspuns (pentru EmaS):

In biblie sunt scrise multe prostii, dar asta ar trebui sa fie adevarata. Dar din nou, ai confundat iubirea cu dragostea happy

Dragostea, prin definitie (cel putin eu asa o vad), e atunci cand doua persoane de sex opus se plac pe toate planurile. Atractie fizica, confortul pe care-l simti cand esti alaturi de acea persoana, ideile si modul acelei persoane de a gandi, felul in care se prezinta si comportamentul lui. Omul se schimba incontinuu - fizic, psihic si poate chiar si spiritual. La un momentdat ceva n-o sa-ti mai placa la fel de mult ca inainte sau chiar deloc, asa ca unul din punctele tari care a facut dragostea sa traiasca, s-a dus. O data cu el, s-a dus si dragostea. A ramas iubirea.

Eu n-am citit biblia si nici n-am de gand. Dar cred ca din toate raspunsurile pe care l-ai dat, fiecare contine cuvantul "vesnic".

| harciog a răspuns:

Soacra-mea.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Sa-ti dau funie si sapun?

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Vrecie.n-ai? Am inteles ca-i mult mai alunecoasa.

| shadovv a răspuns:

Conform termodinamicii, formulei e=mc^2 si faptului ca tot ce exista e materie si enerigie reiese ca nimic nu se distruge (creaza) ci doar se transforma.

| Inferno a răspuns:

Energia.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Obiectele raspund la a patra coordonata adica timpul care le transforma din ceva in altceva.singurul care ramane neschimbat este doar Dumnezeu trinitatea

| Tops a răspuns:

Timpul

| Hmmmm a răspuns:

Plm, numit si obiect al muncii (de jos).

| WhatheWow a răspuns:

Speranta, dragule, speranta!

| anonim_4396 explică (pentru WhatheWow):

Bine, draga mea.

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Speranta moare ultima!

| Holocaust a răspuns (pentru WhatheWow):

"Speranţa moare ultima."MOARE.

| Delicacy a răspuns:

Universul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea ce ti-o port day dreaming

| Q69 a răspuns:

Perpetuum mobile

| LovingAdam a răspuns:

Planetele rolling on the floor

| h05t4g3 a răspuns:

Ca si obiect, nu exista nimic care sa poata intra in categoria de indestructibil! "Obiectele" sunt de fapt compuse din diferite substante(ca sa zic asa), iar fiecare substanta in cele din urma e compusa din atomi. Din cate stiu eu, conform teoriei lui Dalton - atomii erau considerati indivizibili si indestructibili; desi, in zilele noastre atomii nu pot fi distrusi din punct de vedere chimic, s-a reusit totusi distrugerea lor din punct de vedere fizic, prin asa-numita reactie atomica(exemplu: bomba atomica/nucleara).

Sper sa nu ma insel prea mult big grin