| blondissima a întrebat:

Există întotdeauna puţin adevăr în spatele fiecarui "Glumeam!", un pic de curiozitate in spatele fiecarui "Doar întrebam!", un gram de cunoştinţe în spatele fiecărui "Nu ştiu!" si o emoţie în spatele fiecărui "Nu-mi pasă!"?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Da,si o minciuna in spatele fiecarui "Te iubesc!", o suferinta in spatele fiecarui "Sunt bine!" sau un regret in spatele fiecarui "Nu mai vreau sa te vad niciodata!" sau in spatele fiecarui "Da, accept!".

29 răspunsuri:
| Maddalinapunct a răspuns:

Eu cred ca da.winking

| viky98 a răspuns:

Eu zic ca exista.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cat timp exista adevarul, exista si minciuna. Dualitatea e definitia primordiala a tuturor lucrurilor.Contazice-ma si ti-o ieibatting eyelashes

| AlxMro a răspuns:

Intotdeauna exista un pic mai multa curiozitate in spatele fiecarui "Doar intrebam" -experienta proprie; la celelalte "Nu stiu" tongue

| CeraM a răspuns:

Dragut.si in acelasi timp cat se poate de adevarat :phee hee

| Miky_5632 a răspuns:

Foarte dragut, dar si adevarat! Ma incanta mult!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Eu zic ca da.

NOname
| NOname a răspuns:

M-aş lega puţin de acel "întotdeauna", dar fiind vorba de tine, doar bat "Check"...winking

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Eu cred ca da deoarece o intrebare o pui pentru ca esti curioasa sa ii afli raspunsul cand zici nu stiu probabil stii ceva insa nu esti sigur cand spui ca nu iti pasa o spui cu un gram de minciuna sau o spui pentru ca celalalt sa nu stie ce simti sau pentru ca vrei sa il ranesti, iar atunci cand aduci cuvantul Glumeam in discutie probabil vrei sa implici si hazul pentru a face replicile, pe care nu vreai sa le discuti sau care din greseala le-ai adus in vorba, mai indulcite

| blondissima explică:

@NOname, leaga-te in asa fel incat sa te si dezlegi, eu stiu ca poti sa uiti de 99%, sa pui accent pe 1% pentru ca 100 sa fie 100. De fiecare data cand am aparut cu o ''regula'' mi-ai venit cu exceptia care-mi face regula regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate sint perfect adevarate, reale.Numai bine.

| blondissima explică:

@BlahBlah, ce bine zici.winking

| Alissonn14 a răspuns:

Faza cu glumeam si cu doar intreba sunt adevarate.La faza cu nu-mi pasa cred ca nu este asa, poate eu iti spun ceva despre cineva pe cae nu il cunosti, si tie chiar nu iti pasa.

NOname
| NOname a răspuns:

Doar nu-mi plac generalizările, Blondi, atât. O idee trebuie să fie corectă 100%, altfel nu mai e.
Deci cu "întotdeauna" răspunsul meu este "nu", fără - "da" (deşi şi el cu o mică ezitare).
Acel "întotdeauna" schimbă radical situaţia, simţi? Scoate-l şi vei sesiza diferenţa! Deşi, şi acele "fiecărui" mă provoacă să le atac, dar sunt prea dulci şi oarecum necesare, de legătură, aşa că le las. Pe când "întotdeauna" e prea radical, îndrăzneţ şi obraznic, prea se dă el mare între ele...
Ia zi, vrei să-l iert sau să-l îndulcesc cu "aproape"?winking

| blondissima explică:

@NOname, tu faci ce vrei. Eu nici nu-l iert nici nu-l indulcesc cu "aproape". Pentru mine acest "intotdeauna " este valabil, cand nu gasesc urme mici nu inseamna ca nu exista ci ca sunt bine mascate/ascunse.
"Intotdeauna " e semnatura mea in fraza asta. Adevarul suna dur in comparatie cu multe minciuni ce suna dulce, dar il prefer.
Te pup sa nu te superi degeaba!

| AnotherGirl a răspuns:

Total de acord cu tine happy Le-am trait pe toate, deci pot spune ca este ff adevarat ce ai spus

NOname
| NOname a răspuns:

Hihi, ai făcut ce-ai făcut şi tot în picioare ai picat. Se putea altfel?
Ok, "întotdeauna" e semnătura ta, iar "nu" e răspunsul meu.

Pup să nu mă pupi degeaba.

| AG a răspuns:

Da, am si eu chestia asta pe facebooklaughing
Uneori un nu imi pasa, poate fi un simplu nu imi pasa, un nu stiu poate fi un simplu nu stiu, la fel si cu "doar intrebam". Dar in faza 'glumeam'. Da, acolo cred ca mereu e un adevar. Pentru ca si vorbele pe care le spunem, pentru a spune apoi "glumeam", pornesc de la ceva real.

| Claudiuu a răspuns:

Da Cu siguranta.

| harciog a răspuns:

Nu exista nici un gram de adevar.Nici macar in raspunsul meu.

| blondissima explică:

@harciog, ce altceva nu exista?

| FOCUS a răspuns:

Nu exista adevara fara minciuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa fata draga, traieste-ti viata si bucura-te de ea
كان حلمي أن
يكون حلمك

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este adevarul?
P.P. Vezi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti!

| blondissima explică:

Kron, cand mi-ai spus asta ai tinut cont ca sunt nevasta-ta sau ai uitat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondi, cand am spus asta, am tinut cont de amicitiile pe care le legi! Nu uita ca barbatul conduce, dar femeiea dirijeaza! laughing Esti multumita de raspuns?
P.P. Lasa ca ajungi tu acasa! Sa vezi ce dedicatii o sa ai parte!

| ZZG a răspuns:

Hell yes happy

| VampyDilY a răspuns:

Da categoric DA

| blondissima explică:

Kron, si ce... ti-am adus prietenele mele acasa sau am plecat eu cu ele la cafea, la piata si la coafor?
Acum m-ai speriat, si vrei sa mai vin acasa sa ma bati?