| blondissima a întrebat:

Exista stop sau doar pauze foarte lungi?

Răspuns Câştigător
| MasterGoldX a răspuns:

Exista stop pentru o perioada lunga de timp si pauze foarte lungi pentru un scurt moment.

19 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Exista sinucidere.

| YourGirl93 a răspuns:

Exista stop... daca chiar iti doresti asta.

| MenInShadow a răspuns:

Buna intrebare. nu prea stiu cum sa rasptongue stop? daca spui stop nu inseamna ca spui gata pentru totdeauna. Adica nu e undeva precizathappy daca de ex, un om, circula cu o masina si undeva scrie STOP, trebuie sa se opreasca acolo mereu?laughing
Stop poate fi considerat deci o pauza lungahappy la fel poti spune "stop, nu mai mananc sa nu mai ingrash", insa totusi trebuie sa mananci daca ti-e foamehappy
deci stop poate insemna si stop, dar si o pauza mai lunga, depinde cum o spuitongue nu stiu daca am explicat pe inteles ca nici eu nu prea inteleglaughing

| AlexC a răspuns:

Eu am pus stop si nu am mai gustat alcool de cativa ani, nici macar nu am mai baut!

| Vypera_4579 a răspuns:

Stop

NOname
| NOname a răspuns:

Mai există şi "Stop".

| blondissima explică:

@NOname, de ce in ghilimele?

| smashedblackfox a răspuns:

Depinde ce stop thinking, dar eu cred ca de fapt sunt pauze foarte lungi [spre exemplu, culoarea rosie a semaforului]. nimic nu dureaza la nesfarsit, deci nu exista stop...sau ma rog, stop=pauze foarte lungi

| blondissima explică:

@MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu, tu nu ai suflet? Si daca stii cu certitudine, ce se intampla dupa moarte zi-ne si noua.
@AlexC, tu stii ce vei face in viitor?

NOname
| NOname a răspuns:

Blondissima, nimic spectaculos, nimic ieşit din comun.
1. Te-am citat.
2. Este un termen, care fără acele ghilimele risca să se piardă în context sau să schimbe sensul propoziţiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele. Insa, exista si "stop" sau (meno)pauze.

| Kenny_9176 a răspuns:

Vorbesti despre droguri?laughing)

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Exista ambele.

| harciog a răspuns:

Voi femeile cunoasteti mai bine.

| Hăgiul a răspuns:

Exista stopul, depinde daca alegi sa pasesti pe el sau sa-l "respecti".

| blondissima explică:

@kenny, vorbesc despre orice. A spus cineva odata ca nimic nu se consuma, totul se transforma... De aici a pornit si intrebarea mea.

| zuZa_6487 a răspuns:

Depinde la ce te referi! logic, ar exista si stop si pauza lunga...:*

| TahionN a răspuns:

Stop ca semnificatie in ideea asta, ar insemna, abstinenta totala a acelui lucru pana cand ai murit. Din punctul meu de vedere, exista pauze foarte lungi, dar accept si ideea unui stop definitiv si irevocabil si scuza-mi pleonasmul (fac asta uneori pentru a intari si a concretiza un aspect) dar este foarte rar asa ceva. Daca mai vrei detalii despre treaba asta (opinii subiective), astept sa-mi confirmi. Daca nu esti de acord cu mine sau te-a multumit raspunsul, tot e bine.
Sanatate!

| Whiff a răspuns:

Numai si numai pauze happy