| LolNope a întrebat:

Fiecare actiune are repercursiuni.
Sunteti de acord?
Puteti argumenta raspunsul?
Daca sunteti de acord, ce actiuni ati schimba?

3 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Orice actiune are si o reactiune, basic pHisics.Prea multe, dar cine spune ca as mai schimba? Imi place sa-mi lucrez gena de adaptare pana la refuz.Viata trebuie traita live, nu sa fie filmata de multe ori si aleasa dubla cea mai buna.

| FemeileFac70LucruriCartofisi69 a răspuns:

1)Evident,ca doar in mod logic orice are consecinte

| MarianaS a răspuns:

Bineinteles ca fiecare actiune are repercusiuni (bune sau rele; nu tot timpul in acord cu actiunea though). Nu cred ca as schimba nici o actiune pe care a savarsit-o in trecut (daca as putea). Daca eu consider ca am actionat gresit candva, foarte bine, ma voi stradui pe viitor sa actionez cum trebuie sau ma voi stradui sa repar modul in care am actionat inainte. Simple as that. Daca am putea sa schimbam actiunile noastre (pe care nu le consideram bune) cand dorim, nu am mai avea din ce sa invatam.