| Skylar a întrebat:

Fiecare atom din corpul nostru a venit dintr-o stea care a explodat?

Răspuns Câştigător
| bluebios a răspuns:

Pai la inceput nu exista decat hidrogen, iar elementele mai grele nu se pot forma decat prin fuziune nucleara, iar singurul loc unde acesta are loc in mod natural este in stele, iar cum corpul nostru este format din elementa mai grede decat hidrogenul raspunsul este DA, fiecare atom din copul nostru a luat nastere intr-o stea. Mind blowing! Nu?

15 răspunsuri:
| AnonimGirl a răspuns:

Nu. Dumnezeu a creat lumea. Cerul,apa, plantele, animalele si pe oameni. Ai inteles? Asta cu steaua care a explodat este doar o legenda. Fundita?

| KillSuckers a răspuns:

Nu.Astea sunt doar teorii. Faza asta cu Bing-Bangul e doar o teorie.O explozie nu poate crea atatea lucruri frumoase si diferite. Sper ca te-am ajutat!

| Skylar explică:

ATENTIE nu ma refer la BigBang, ma refer la stele precum Soarele si fuziunea/fisiunea nucleara.

| raducmustiuc a răspuns:

Intrebarea e foarte tampita si primul raspuns la fel.

| miradoniz a răspuns:

hee hee întrebi dacă suntem praf de stelehee hee e suficient dacă răspund ca porți nemurirea în tine?

| MindFreak a răspuns:

Da, suntem alcatuiti din materie si energie, la fel ca universul. Celulele corpului uman sunt formate in timpul exploziilor stelelor si alcatuiesc un mediu bogat in hidrogen si carbon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am sa-ti dau un dialog cu un parinte vorbeste atat de frumos stiu poate dau putin pe langa subiect dar cred ca ai sa intelegi unde bat :D

http://www.ortodoxiatinerilor.ro/......leopa.html

| Skylar explică:

@raducmustiuc atunci poate imi explici si mie mai bine sa inteleg?

| LiquidFlesh a răspuns:

Ce intrebare.Chiar as vrea sa-ti pot raspunde, dar nu pot.Raspunsul lui AnonimGirl e foarte idiot, oricum.Si al lui Nero la fel.Big Bangul nu a creat toate astea.Ati auzit de evolutie?

| KillSuckers a răspuns:

Nu.Dumnezeu a creat totul cum ziceam si inainte. Faza asta cu explozia unei stele e o teorie

| SomeonedinclanulluiBent a răspuns:

Si doar de ficare data cand fumam, deliram, deliram, deliram.

| Shammal a răspuns:

Atomi corpului uman au o legatura stransa cu planeta noastra, Pamant

| Angel0 a răspuns:

Din ţărână ne-am născut, în ţărână ne întoarcem.Suntem praf de stele, sau mai bine zis reziduri de supernova.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca da. Sau... nu.

| raducmustiuc a răspuns:

@Ophiel: bai esti chiar asa prost? nu am ce sa-ti explic pentru ca nimeni nu stie cum s-a format universul si cine au fost primii oameni etc.