| medyth a întrebat:

Funda! completati poezia: noaptea se lasa cu sunet nencetat... amara in suflet mia intrat. ce sa fac? unde sa ma ascund? de ea nu pot fugi pentru ca ma doare. astept. sa vina sa iubesc cum sunt poate o sa fiu... am compuso eu nu sunt tocmai o compozitoare buna si rog eu pe aia care au chef de glume sa nu raspunda sarbatori fericite

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din suflet sa scoti amareala, un pic de zahar dulce ia, in dragoste e suferinta.si viata cateodata-i grea. te doare dar o cauti des, si el te cauta pe tine, de asta suferiti ades, si vi se pare ca e bine.

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Ideea e ca eu ori iti raspund, fara glume, dar cu simt critic, fie o raportez.

| Dmonik a răspuns:

Mada, ma pornesc!
Ortografia si punctuatia lasa de dorit, tu cred ca esti clasa I, altfel nu vad cum ti-ai fi permis sa calci in picioare norme de baza. Litera mare la inceputul uneu propozitii/fraze, cratime obligatorii in cuvinte precum "mi-a", "compus-o".
Apoi ai o mare problema de logica "cum sunt poate o sa fiu"? Ia rosteste cu voce tare si incearca sa intelegi ce ai vrut sa spui.
Nu, nu esti compozitoare, dar aspiri la a fi poetesa. Nu-i rau un singur lucru acolo, ca "noaptea doare", insa atata-i de zapacita ideea, incat ai trecut si tu pe langa ea.
Ma omori incet cand vad ca le spui oamenilor "Sarbatori fericite!", ca si cand i-ai anunta ca pleci la baie intr-o pauza necesara.
Ma opresc si stau aici sa vad eu unul care spune altceva decat spun eu.
Ia legatura cu doamna de romana si roag-o sa te sprijine in incercarea asta a ta de a deveni citibila.

| Dmonik a răspuns:

Mada, tu vroiai sa o completez sau sa o comentez, ca m-am pornit, cum ziceam, si am omis sa te intreb.
Nu stiu s-o completez, sunt inca marcata!

| Caia a răspuns:

Poate o sa fiu un suras pe chipul nu stiu cui. Curand catusi de curand... O sa ma preschimb in plumb Si am sa-mi reneg copilaria intr-un vechi copac...etc etc

| Caia a răspuns:

Am incercat sa fie logica mai modifica ce am zis eu cu ce ai zis tu si o sa iasa cevahappy