| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Fundalul societatii actuale din viziunea voastra emite o influentabilitate negativa asupra generatiei de azi?

8 răspunsuri:
| TudorLux a răspuns:

Da, face oamenii sa creaa ca Romania e o tara in care nu poti face nimic, si ca daca migrezi in america sau alte tari puternice duci o viata minunata.

| Remus13 a răspuns:

Da

| harciog a răspuns:

Generatia de azi este produsul mentalitatii generatiei de ieri si deci, de ce sa n-o recunoastem, influentabilitatea negativa a existat mereu in sensul ca am dat nastere unui mit de culoare roz despre viata in alte state.

| vitbsk a răspuns:

Generaţiile de azi, sunt oglinda societăţii de consum.
Din păcate, acest canibalism materialist cu care suntem iradiaţi nu va naşte nimic de substanţă, doar va stoarce popoarele de energia vitală unică, pentru a le face mai uşor de manipulat.

| WhatheWow a răspuns:

Da, cu siguranta; virusul a fost ingerat, urmeaza sa-si faca efectul. Intrebarea e : reuseste aceasta generatie sa gaseasca un antidot, inainte ca acest virus sa se transmita si generatiilor viitoare?

| doctorandus a răspuns:

Un manual de gramatica nu ti-ar strica.

| Woodenpints91 a răspuns:

Păi nu mereu a fost aşa? Iar cei mai proşti dintre români, pun botul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca pui in balanta tot ce compune acest fundal s-ar putea sa fie o influenta negativa. cum ar fi internetul spre exemplu: oamenii tind sa stea mai mult in fata calculatorului, calare pe google, decat sa experimenteze toate cele despre care sunt curiosi si afla printr-un search. asta nu este ok. as indemna oamenii sa iasa mai mult de sub paturica lor virtuala si sa puna mana (la propriu) pe tot ce are viata de oferit.