| Inferno a întrebat:

"Guvernul este mama noastra, iar cand iti gasesti mama violata si batuta ii acoperi goliciunea, pentru ca o iubesti."
Ce intelegeti prin acest citat?
Poate fi el o justificare a musamalizarii?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un citat mult prea flatant la adresa guvernului.

Ipocrizia şi-o acoperă singur (încearcă în orice caz), iar golurile din buzunare prin jefuirea şi înşelarea poporului, fără să-l întrebe.

Mai degrabă poporul este cel violat. De guvern.

| Kanghu a răspuns:

Asta ar fi o lozinca de propaganda buna pentru un regim stalinist.

| Kaℓi a răspuns:

Citat de unde?
E ilogic, cine ar putea umili si lovi un guvern? dimpotriva, as zice... sau, eventual, il "lovesti" cu o remaniere, o dizolvare...
Si http://www.sonsoflibertytees.com/......3520_n.jpg mi se pare un citat mai bun.

| sublime89 a răspuns:

Pff ce propaganda. Guvernul este mama noastra auzi. Mda, ar vrea guvernele sa fie iubite la fel laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mama noastra ne da bani, nu ni-i fura.

| Exilee a răspuns:

Noi acoperim marionetele noastre ipocrite, care nu sunt in stare sa ia o decizie corecta, nu-si dau silinta pentru a face o lume mai buna, pur si simplu stau degeaba, iar noi le "acoperim" prin ignoranta noastra, prin lipsa noastra de putere. SI noi avem mici lipsuri. EU vad lumea din 4 perspective, dar nu mai am chef sa-ti le scriu. Am postat un raspuns asemanator la o intrebare a utilizatoarei NOname.

| Kalla a răspuns:

Hmmm guvernul? Poate tara! Eu pe jigodiile alea un dau nici un ban! Guvernul nu-l iubesc.Eu il iubesc pe Dumnezeu, pe Iisus, pe Maica Domnului si pe familia si prietenii mei nu pe cine ma pune sa platesc daca ma duc cu rolele pe strada unde vreau muschii mei.

Răspuns utilizator avertizat
| Buresbista123 a răspuns:

DA bineinteles ca poate fi o justificare-))) pana la urma puteai sa zici ca -cineva a tras un part-poate fi el o justificare a coruptiei? era aceeiasi chestie!