| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Hei happy!
Ce semnifica visele? Au o explicatie concreta, sau sunt doar niste imagini la care te-ai gandit prea mult in decursul unei zile? thinking
Multumesc. >big grin

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Pe scurt: visele semnifica activitatea subconstientului in starea de somnolenta. Cand visezi imagini la care te-ai gandit mult in timpul zilei, adica iti dai seama si recunosti ca te-ai gandit mult la ele, atunci sunt vise de fortare a subconstientului involuntara. Exista si vise care nu au niciun sens si sunt doar imagini pe care intamplator le-a stocat subconstientul tau prin auz sau vedere. Exista si vise premonitoare, adica vise care iti pot arata viitorul, la persoane cu o concentrare mare sau marita in acea perioada. Sunt mai multe tipuri de vise, dar astea sunt de baza.

6 răspunsuri:
| paty23 a răspuns:

Exact..subconstientul lucreaza si noaptea si de aceea visele au legatura cu ceea ce s-a intamplat in ziua anterioara.happy

| Me29 a răspuns:

Depinde unele au legatura cu ziua anterioara altele nu.

| Laugh25 a răspuns:

Ceea ce doresti dar nu il ai in realitatehappy sau nu se poate intampla in realitatetongue
depinde si ce visezihappy

| mihaitaLGP a răspuns:

Daca ai rabdare sa citesti aceasta carte, o sa descoperi ce este si cu visele.

http://ro.scribd.com/......ntului-tau

| jolidon a răspuns:

Eu am inteles ca in timpul zile subconstientul tau construieste milimetru cu milimetru fiecare imagine pe care o vezi in timpul somnului. Asta mi se pare fascinant