| Teoo14 a întrebat:

Hei! Cine poate sa ma ajute cu un experiment la fizica despre Legea lui Arhimede. Plutirea corpurilor in gaze. trebuie facut practic in laborator si nu stiu despre ce. dar trebuie sa si functioneze... HELP please!puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Un balon umplut cu hidrogen va pluti in gazul (aerul) din laborator.

| noktambul a răspuns:

Fiind in postul Craciunului, vorbiti-va intre voi, participantii la cursurile la laboratorul de fizica, si miercuri treceti pe fasole cu muraturi. Joi, la laborator, toti, inclusiv dom' profesor, veti pluti in gaze laughing