| KanameKuran a întrebat:

Hei, sper ca am nimerit categoria.Imi place foarte foarte mult japoneza, dar cand i-am spus mamei ea a tipat la mine si nu ma lasa sa invat adica sa merg la vreun prof sau ceva evident din banii mei. Dar eu tot vreau sa o invat pentru ca animeurile is interesante si imi este lene sa tot citesc subtitrarea. Aveti vreo idee cum as putea sa invat? Dar fara carti de pe net sau chestii pentru ca s-ar prinde ca am o carte in plus sau ca imi lipsesc din bani. Dau funda la cea mai eficienta.Mentionez ca la scoala sunt destul de bun media generala e de 9, 23 asa ca nu sunt motive de genul ca daca o sa invat mai bine o sa ma lase.

Răspuns Câştigător
| Linilerei a răspuns:

Eu am o carte după care învăț și în același timp predau cursuri unei prietene din București. Îi trimit niște fișiere pe messenger și le învață de pe calculator. Dacă vrei ți-aș face lecțiile și să ți le dau, dar este japoneză elementară și cu tot cu traducere, semne și pronunție. Poți învăța să conversezi, să înveți obiceiuri în același timp. Eu învăț japoneza pe lângă italiană pentru a nu mă duce la facultate direct. ( vreau să dau la psihologie ) dacă îți convine, îți trimit ID-ul meu și discutăm. Și eu sunt o fană incurabilă a animeurilor și mangaurilor. Apropo, și eu îl ador pe Kaname laughing deși Zero e adorabil. Oricum am încercat să discuți cu mama ta?

| KanameKuran explică (pentru Linilerei):

Da am incercat si ea a zis ca daca as face un curs de japoneza asi avea numai 0 pe linie.
sad

| Linilerei a răspuns (pentru KanameKuran):

A zis asta să te dezamăgească, puiule. Nu asculta orice. Poate nu îți înțelege pasiunea și de aia a zis asta. *hugs*

| KanameKuran explică (pentru Linilerei):

Da te rog.

10 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

O poti invata la facultatea de limbi straine, dar trebuie sa dai un examen inainte sa intri la specializarea respectiva, si acel examen este greu.
depinde in ce oras stai.
legat de faza cu tipatul, sunt destui parinti dusi cu capu'.
daca tie iti place, ambitioneaza-te, sunt si cursuri online gratuite.

| Andrei7520152 a răspuns:

De ce nu te lasa sa inveti?

Răspuns utilizator avertizat
| RazaDeLumina a răspuns:

Pai sper ca vei reusi sa o convingi sau sa faci in asa fel incat sa nu isi dea seama

| Laura141192 a răspuns:

Trage tare sa intrii la facultatea de limbi strainetongue

| KanameKuran explică (pentru Laura141192):

Da numai ca mai am de asteptat ceva avand in vedere ca sunt in clasa a 8-a.

| numelemeuviatamea a răspuns:

Si mie imi plac animeurile si am cam aceiasi problema ca tine pe bune, eu am invatat cateva cuvinte. raspunsul este sa te duci la facultatea de limbi straine.P.S. parintii ar trebui sa te sprijine sa inveti ceva nou daca asta vrei