| ciucurel22 a întrebat:

Hei TPU

1) cate specii inteligente de extraterestrii credeti ca exista in univers?

2)Credeti ca exista vreo specie de extraterestrii care sa fi evoluat atat de mult incat sa poata calatori cu viteza luminii?

3) Este posibil ca si calatoria in trecut ar fi cea mai puternica arma posibila in potriva a orice deoarece prin intermediul acesteia ai putea sa impiedici aparitia oricarui lucru si fiinte si sa modifici major viitorul doar prin cea mai mica actiune?

dau funda doar celor ce imi vor da un raspuns pentru fiecare din cele 3 puncte!

2 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

O ipoteza spune ca daca ar fi posibil sa calatorim in timp atunci nu ne-am putea intoarce decat cel mult pana in momentul in care am construit primul aparat de calatorit in timp.

| BloodAndBon3 a răspuns:

Salut. In primul rand consider ca te-ai uitat cam mult la filme SF. Cu toate acestea, iti voi raspunde...

1) Dupa mine, as zice ca omul e singura specie inteligenta, dar la cate galaxii, etc exista... Nu putem sti.

2) Daca ar fi existat, nu crezi ca am fi "zarit" ceva? (Aici fac exceptie la asa -zisele OZN-uri). Slabe sanse, mai ales ca, dupa cum am zis, s-ar putea sa fim singuri.

3) Ar fi daca s-ar putea, dar gandeste-te si tu... Ti se pare plauzibila construirea unei astfel de masinarii?
Oricum... Unele lucruri nu pot fi impiedicate... Mai e cineva acolo sus care ne vegheaza.

Acestea fiind zise, ti-as sugera sa te lasi de SF si sa incerci niste lucruri mai explicabile... Cel putin pe moment. happy O seara cat mai placuta!