| StelistaPanaLaMoarte a întrebat:

Hei TPU am nevoie de ajutorul vostru! Dc mereu sunt stresata, imi vine sa ma urc pe pereti de nervi! Parca nu imi casesc locul simt ca nu mai pot de nervi. Este oare de la faptul ca seara ma culc foarte tarziu si de aceea am atatia nervi? Va rog astept raspunsuri, dau fundita! :-x kiss Scz de categorie big grin!

Răspuns Câştigător
| Detanatar a răspuns:

Cred ca ar putea fi o cauza faptul ca te culci tarziu, depinde si cand te trezesti.Acest lucru influenteaza intens activitatea ta din timpul zilei, cum ar fi increderea, pofta de viata etc. Sfatul meu ar fi sa dormi mai mult, sa mai iesi la aer curat si sa incepi sa te bucuri de viata.Mult succes!

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ia 2 saptamani Magne B6, 3 tablete pe zi si incearca sa-ti redresezi programul de somn.

| kiki a răspuns:

Faci parte din generatia de dupa 89.aia e.calmo,calmo.

| Psihologul a răspuns:

Nervii nu vin asa de unde nu-s. Nervii tii cauzeaza cineva (bine, depinde si de starea ta psihica). Esti stresata datorita unor probleme din viata ta.

Incearca sa le rezolvi si poate asa nu o sa mai fii nervoasa, iar daca nu le poti rezolva, cere ajutorul parintilor sau a unui psiholog.

| Cristea a răspuns:

Incearca si tu sa te culci mai devreme seara, si sa nu iti mai faci griji pentru ziua de maine ori pentru viitor. stai concentrata asupra prezentului. :*

| teodor10 a răspuns:

De la "culcatul tarziu" nu cred ca ti se trage, eu sunt ca bufnita, noaptea "belesc" ochii pe tavan si nu pot sa adorm, cat despre asta nu sunt stresat deloc. Singura oara cand m-am stresat a fost atunci cand eram in stare de corigenta la matematica laughing. Poate si u te stresezi cu studiile sau jobul depinde. Incearca sa fii mai "nesimtita", mie imi iese de minune. La mine stresul parca sta in par, cand ma stresez, chelesc ca Basescu, si de asta incerc sa nu ma stresezwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Criine pana la murire.fii blanda cu mine.sant maleabil.sant flexibil.sant vilir.sant calm.nu dorm noaptea. te inteleg.si te pot ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti ne...frecata la timp naibii.Ai putea sa si inebunesti daca nu ti-o pui la timp.Succes.

| Roメette a răspuns:

Trebuie sa fie o cauza, ceva sau cineva care iti produce starea nervoasa! Te poti descarca in n feluri..., nu este suficient!
Ideal este sa elimini cauza nervilor, asa nu vei mai avea ce sa descarci!
Ca sa scapi de nervi, trebuie sa scapi de ceea ce te enerveaza!

Si iti recomand sa identifici, in caz ca nu stii deja sursa nervilor tai, si sa scapi cumva, altfel nu iti este bine si nu iti va fi!

Starile astea de nervi te vor afecta in timp! Asa ca, vezi cum elimini cauza nervilor! fundita big grin?

| addyy17 a răspuns:

Nu cred ca are legatura, cand nu am scoala si eu stau mult pana pe la 2-3...