| fbvawF a întrebat:

Hei TPU

Dupa ce am citit foarte multe carti despre avioane, proiecte secrete si tehnologie militara am ajuns la concluzia ca America nu este chiar atat de puternica pe cat vrea sa para ...adica oamenii se gandesc ca cine stie ce arme si avioane secrete au americanii doar datorita conspiratiilor si a discretiei din jurul bazelor militare precum zona 51! Am ajuns la concluzia ca America lucreaza psihologic asupra celorlalte state dandule impresia ca este de neinfrant si facandui pe ceilalti sa o supraaprecieze!

Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Niciodata nu m-am gandit ca cine stie ce arme secrete sau avioane secrete au americanii si nu am crezut in conspiratii si tampenii. Mai cunosc niste persoane care au crezut in copilarie, pana pe la 15-16 ani, dar extrem de putini oameni cred asta. America nu a lasat nimanui niciodata impresia ca este de neinfrant, doar stim cu totii ce s-a intamplat in Coreea, Vietnam, dar si cu turnurile gemene. cred ca doar tu o supraapreciai dintr-un exces de imaginatie de copil, iar acum ai crescut si ai ajuns la cee ce credem toti: nimeni nu e imbatabil, conspiratiile si rmele secrete exista doar in imaginatie, ca si zanele sau spiridusii. Cei care ne maturizam suficient sa nu mai credem in zane, stim ca povestile astea nu sunt adevarate

| express11 a răspuns:

china este pe locul 2 ca forta militar. poate este mai bine asa, dar si rusii sunt o superputere, din cele 3 nu se poate face o selectie, adica cine este mai bun...important este sa se inteleaga macar 2 superputeri sa vem liniste, si noi am avut liniste mereu...

| neutrino a răspuns:

Mare dreptate ai, dar iata ca inca nu este nicio tara mai puternica decat America, din punct de vedere militar.

| Theo94 a răspuns:

Sti ca exista secrete de stat, toata lumea stie (nu ma refer la teoriile conspirationiste) si tu stii asta, in ce crezi ca, consta ele si despre teoriile conspiratiei, majoritatea sunt dzinformari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca tehnologia militara se dezvolta si se lucreaza la noi arme, vezi bomba atomica, nimeni nu se astepta ca America sa foloseasca asa ceva pentru ca nimeni nu stia ca exista asa ceva, cu arma asta americanii au castigat Al Doilea Razboi Mondial in 1945, crezi ca timp de 70 de ani nu au mai lucrat la nimic? Astfel de proiecte se tin secrete, ce beneficiu ar avea sa le publice?
Nimeni nu a zis ca America e de neinvins.

| PolBoss a răspuns:

Ai dreptate, filme, jocuri si altele vor sa ne spuna ca Amercia e cea mai tare. Totusi ea face parte din NATO deci in caz de razboi are spatele asigurat. Nu puterea militara conduce lumea ci banul.