| Oanarry a întrebat:

Helloooo!
DEJA VU. Vi s-a intamplat? Ideea este ca mie mi s-a intamplat sa stiu si ce urma sa spuna persoana respectiva. Ma gandesc ca poate este din cauza faptului ca ne cunoastem foarte bine, si ii stiu deja replicile...Voi?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Si eu patesc des si uneori reusesc sa imi amintesc ce urmeaza, uneori se intampla, alteori nu, ciudat, si nu e vorba de persoane pe care le cunosc. Inca nu s-a gasit explicatia logica a deja-vu-ului, abia astept big grin Oricum, nu e pentru ca ii stii replicile, senzatia respectiva e mul mai mult decat ghicitul reactiei cuiva.

41 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu numesc senzaţia aia deja-vu. Şi e din cauza previzibilităţii persoanelor.

| Oanarry explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Adica, nu intelegi nimic, si nu cred ca ai ce cauta pe aici..pe la domeniul asta...stii tu si acest domeniu... ||

| Oanarry explică (pentru Zeflemitoarea):

In afara faptului ca stiam ce vrea sa spuna persoana respectiva...am specificat, ca aflandau-ma intr-un anumit loc, aveam senzatia ca am mai fost acolo facand exact aceleasi lucruri. Repet: era doar un exemplu happy

| Oanarry explică:

,,insa stiu ce spune acea persoana in urma unui deja vu. Spre exemplu: intru in camera cu peria in mana, imi cade peria, ma duc o pun pe masuta de machiaj unde se afla o revista, la televizor sunt stirile pro tv, iubitul meu sta in pat. Eu am senzatia ca am mai trait asta o data - deja vu. El imi spune: i-ai dat mancare lui minnie? (cainele nostru) si eu stiam ca asta urmeaza sa spunahappy " ca sa inteleaga toata lumeahappy

| Oanarry explică (pentru Zeflemitoarea):

In afara faptului ca stiam ce vrea sa spuna persoana respectiva...am specificat, ca aflandu-ma intr-un anumit loc, aveam senzatia ca am mai fost acolo facand exact aceleasi lucruri. Repet: era doar un exemplu happy

| Oanarry explică:

Repet: ...Insa stiu ce spune acea persoana in urma unui deja vu. Spre exemplu: intru in camera cu peria in mana, imi cade peria, ma duc o pun pe masuta de machiaj unde se afla o revista, la televizor sunt stirile pro tv, iubitul meu sta in pat. Eu am senzatia ca am mai trait asta o data - deja vu. El imi spune: i-ai dat mancare lui minnie? (cainele nostru) si eu stiam ca asta urmeaza sa spunahappy

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Oanarry):

Doamne! Multa minte le-ai mai dat unora!

| ThePagany a răspuns:

Mi se intampla des sa fac o chestie care jur 100% ca am mai facut-o sau urmeaza sa o fac. De cateva ori pe luna 2-3 visez o mica parte dintr-o zi, care habar n-am daca va fi luna urmatoare sau peste 3 ani, si care dureaza de la 3-4 secunde la 5-6 minute. Si nu poti sa iti dai seama cand sau unde o faci, pentru ca nai timp sa analizezi.

| Oanarry explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Stii...opiniile sunt libere dar nu si obligatorii...

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Oanarry):

M-ai inchis. Nu cred ca exista vreo cale de ati explica pana si cea mai simpla chestie. Nu-mi pot explica cum de ai un creier asa de neted, decat punand asta pe seama varstei. Estimez ca ai 9 ani.

| Oanarry explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Crezi ce vrei...