| Fatamuntilor a întrebat:

Http://postimg.org/image/j6doaxuj7/c7d09105/
Priviti acest pahar?
E pe jumatete plin, sau pe jumate gol?(lichidul nu conteza )

Un optimist va vedea tot timpul partea plina a paharului, pe cand un pesimist partea goala
Surse de a va inspipira.
http://www.garbo.ro/......harul.html

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Iar un realist ştie că e ambele.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eh, bun, aţi golit paharele...

Ce avem la desert?

| AvalohAlyn a răspuns:

Citeste de asemenea si cartea Forta gandirii pozitive de Norman Vincent Peale.

| ALGator a răspuns:

Fizicianul: Dacă în camera nu e vid, paharul e plin - partea de sus e plină cu aer (O2), restul e H2O.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai pus tuica in pahar de vin, nu pot spune decat ca e...satisfacator.Daca e apa in el, deja esti neserioasa.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Depinde...vad deja ca l-ai baut pentru ca ramon nu a gasit nimic...ce ma fac eu daca imi mai raspunde cineva? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paharul ala e gol pe bune. Nu are nicio jumatate plina la care m-as uita. Chestia e ca daca e al meu, e bine chiar daca e gol.deci vad ceva plin cat de cat la el. big grin

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Of,voi barbatii... paharul era pe jumate plin, numai ca l-a baut LoslnPark laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

In sfarsit, am aflat si eu ca esti fata.Credeam ca esti baiat sau cel putin balansam.Lol.

| Hakuouki a răspuns:

Eu m-am uitat la piciorul paharului.

| Fatamuntilor explică (pentru Hakuouki):

Pe bunee?rolling on the floor

| Hakuouki a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da. Deci ce sunt? Ciudat?

| Fatamuntilor explică (pentru Hakuouki):

Nu asta era intrebarea.