| anonim_4396 a întrebat:

Imi place seara sa ascult muzica care ma ajuta sa adorm mai repede. Mi-am pus albumul asta https://youtu.be/Lf099gm1Mz8 si aproape m-a facut sa dispar happy happy. Efectiv m-a introdus intr-o transā, progresiv mi-a paralizat corpul si vedeam negru in fata ochilor, chiar daca îi aveam deschisi si era putina lumina in camera, dupa am inceput sa am convulsii si sa-mi pierd respiratia, cand eram pe cale sa-mi pierd cunostinta mi-am revenit. La inceput am crezut ca nu are legaturã cu muzica, dar a 2 a seara cand am pus acelasi album am avut aceleasi simptome doar ca nu am mai avut convulsii. Ma simteam precum intr-un void, o stare puternica de neliniste si am stat toata noaptea in starea aia, constient. M-am uitat prin comentarii si nu am vazut pe cineva sa pateasca asta, m-am gandit sa impartasesc cu voi, daca sunteti dependenti de senzatii tari puteti sa incercati

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic daca ai stari d elesin, ca nu-s legate de muzica!

| thunder11 a răspuns:

Parerea mea e ca e ciudat rau ce ti s-a intamplat eu personal n am auzit in viata mea de chestii d astea, eu nici nu ascult muzica cand ma culc in special muzica de aia de care asculti tu, pentru ca ma face sa ma gandesc la foarte multe chestii deodata si imi da o stare de anxietate, imi place sa pun pe televizor video-uri de la youtuberi si sa le ascult doar vocea, altfel nu prea pot sa dorm ok, iti recomand sa nu mai asculti muzica cand dormi, mai ales muzica de aia pentru ca iti da o senzatie naspa

| Sophieka a răspuns (pentru thunder11):

E ciudat tare... Nici n-as vrea sa accesez link-ul.

Sunt tot felul de nebuni... Pacat de ei.

| thunder11 a răspuns (pentru Sophieka):

L am accesat eu si pare naspa rau, adica eu din cate stiu melodiile astea de te ajuta sa dormi sunt cu sunete de natura si chestii de genu da asta i ciudata rau

| Sophieka a răspuns (pentru thunder11):

Doamne Fereste :( pacat ca sunt unii atrasi de asa ceva...

Nu asculta, te va influenta spre auto distrugere.

Daca imi permiti...Eu am facut cateva postari despre muzica si meditatii, am cateva exemple de melodii vindecatoare si pozitive pe care le-am postat pentru cei care doresc si altceva in afara de pornografiile si prostiile muzicale de la tv :
https://www.tpu.ro/......istemul_1/