| thisisanfield a întrebat:

Imi puteti spune o definitie corecta a cuvantului "antropolog" si cu ce se ocupa acesta? multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Mirco a răspuns:

Care studiaza antropologia. antropologie = Știință care se ocupă cu studiul originii, evoluției și variabilității biologice a omului, în corelație cu condițiile naturale și social-culturale

1 răspuns:
| mikey06982 a răspuns:

Antropolog-specialist in stiinta care se ocupa cu studiul originii, evolutiei si variabilitatii biologice a omului...happy