| franciscintaiul a întrebat:

In ce consta inteligenta? (nu vreau un raspuns gein " In IQ") happy

6 răspunsuri:
| mejustme99 a răspuns:

Inteligenta este un atribut dobandit de oameni in timpul vietii. Un om nu este intelgent cand stie o mult o multime de lucruri, ci stie sa aplice lucrurile de baza pe care le stie.

| OnuOnulică a răspuns:

In dexteritate...in gandire. Trebuie sa gandesti de 2 ori un lucru inainte sa il faci sau sa il spui...asta inseamna a fi un om destept!

| Liviu a răspuns:

In *** sta inteligenta laughing La intrebari tampite, te astepti la raspunsuri geniale?

| TiniS a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. Dar iti zic sincer ca nu consta in notele de la scoala

| Kamiichu a răspuns:

Toti ne nastem si porinim de la a nu stii nimic. Aici tine de noi cat ne documentam pe parcursul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In capacitatea de a te diferentia de ceilalti prin lucruri pozitive.