anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

In ce cred Evreii?

13 răspunsuri:
| selef a răspuns:

In Iehova.

| JackieSue a răspuns:



evreii-in Dumnezeu, cred thinking

| Ben. a răspuns:

In Dumnezeu.(Elochim, Elocheinu, Adonai).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evreii cred in Dumnezeu si asteapta sa vina Messia.

| andreig a răspuns:

Evreii cred in iudaism. Ei au invatat ca au primit Biblia, Tora, care contine un cod legal si moral ce formeaza baza religiei. Astfel, traditia a fost insotita de o carte, considerata cuvantul lui Dumnezeu, care a fost transmisa impreuna cu traditia de la parinte la copil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred tot in Dumnezeu.

| mm_8352 a răspuns:

In iudaism.

| nustiucine a răspuns:

In dumnezeul lor, ca orice alta religie, degeaba happy

| Klara a răspuns:

In Dumnezeu tatal;]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evreii cred in Dumnezeu Cel Atotputernic care de fapt este singurul Dumnezeu pentru ca toate religiile oricare ar fi ele trebuie sa recunoastem ca toti avem acelasi Dumnezeu deoarece El este singurul si si legea lui spune. Sa nu ai alti Dumnezei in afara de mine. Eu sunt Domnul Dumnezeul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreii cred in dumnezeu si asteapta sa vina cu nerabdare, cred in Isus, Mohamed si toti ceiilalti care au fost cu Isus Hristos. Care ar spune ca ei cred in Moise... Nu as crede nici-o data... Parerea mea. Nu pot sa oblig pe nimeni sa creada ce cred eu... sau ce am eu in gand. Pana la urma toti credem in ce vrem si in ce stim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M sa va zic ceva evrei ne considera vite la nivelul lor ei nu au un dumnezeu daca ati citit putin din cartea lor sa aflati ce zice despre dumnezeu Iisus ca cica a facut sex cu un magar si este in iad fiert in sperma... voi credeti ca evrei cred in dumnezeu va inselatii cred in cel de jos cititi putin din biblia lorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In dumnezeu cred

Întrebări similare