| anonim_4396 a întrebat:

Intr-un univers paralel, acel "tu" esti... TU sau altcineva?

15 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Întâi... există aces "univers paralel"?

| Liviu a răspuns:

Esti total diferit, daca tie in universu asta iti place muzica, dincolo nu o poti suporta happy Daca aici esti pasnic, dincolo esti o fire violenta.Aici esti romantic, dincolo poate o fire perversa.Semeni cu cel din 'universu' paralel, lacrima.Clar cristal.Dar la tabieturi laughing in nici un caz nu semanati.

| sublime89 a răspuns:

Acel univers paralel ar trebui sa fie absolut identic cu al nostru, ca acel "tu" sa fie TU. Daca exista asa ceva, e greu de spus. Asta ar insemna sa existe o infinitate de universuri, probabil.

| PedoBarbie a răspuns:

Eşti tot tu dar altul. Un fel de tu, alter ego.

| Radu284 a răspuns:

Ce esti "TU"? Daca esti ateu (cum esti), atunci esti niste electroni care isi schimba orbitele. Nu e ca si cum ai fi cu mult diferit fata de alt obiect cu multi electroni care isi schimba si ei orbitele, sar de la un atom la altul, etc. De fapt, nu prea existi, cel putin din punctul meu de vedere. Pentru ca eu stiu sigur doar ca eu exist, restul poate exista poate nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un univers paralel esti....stai, despre ce vorbim aici? Nu exista un univers paralel.

| Darius2019 a răspuns:

Esti tu cu toate calitatile transformate in defecte si invers.

| danyz a răspuns:

Daca te gandesti strict la ideea de univers paralel, acea persoana, alter ego-ul tau din acel univers, va arata exact ca tine la corp, poate va purta alte haine sau va avea alta frizura, dar va fi opusul tau in ceea ce priveste psihicul. Daca ar fi pur si simplu un alt univers, nu neaparat paralel, alter ego-ul va arata ca tine si poate avea din defectele si calitatile tale, dar ceva trebuie schimbat catusi de putin.Cine stie ar putea exista un alter ego exact ca tine si din punct de vedere moral la cate posibilitati exista.Pot chiar mai multe.

| DatMikassa a răspuns:

Depinde ce fel de univers paralel.

| Overlordspirit a răspuns:

Pai ascultama tu esti infinit un spirit care sa rencarant ca om.Traiesti i viata de om in dimensiunea asta.Dar tu esti tot ceea ce exista.Tu esti eu, eu sunt tu si tot ce ne incojoara.Suntem tot!

| Overlordspirit a răspuns:

Daca esti infinit esti tot ceea ce te inconjoara.Asat e si Dumnezeu tot asa cum esti si tu tot.Practic tu esti dumnezeu dar unii oamenii un accepta asta.Si cum poti dovedii e simplu ascultati inima simte cu i-a nu cu Creierul si mintea, incearca cu inima si ai sa vezi!

| Duucu a răspuns (pentru Overlordspirit):

Inima sau cordul este organul reprezentativ al aparatului cardiovascular, ea fiind situată în cutia toracică. Are un rol vital în circulația sângelui și implicit în menținerea vieții. Explică-mi și mie cum să simți cu inima.

| Radu284 a răspuns (pentru Duucu):

Like so: http://www.montgomerycollege.edu/......2/kate.pdf

Sau http://www.people.com/people/archive/article/0,,20147267,00.html

Nu se stie exact cum/de ce, dar exista niste indicii ca este posibil sa simti si cu inima.

| Molodoi a răspuns:

Intr-un univers paralel nu esti tu este un alt ego, este opusupl tau

| MartaCretu123 a răspuns:

Atat timp cat e paralel, voi fi EU dar cu un comportament total diferit. Aspectul acelasi, esenta schimbata...