| RAY a întrebat:

Intrebarile au creat lumea din jurul nostru, noi de ce ne oprim in a pune intrebari despre lumea din jurul nostru?

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Uneori mai punem și întrebări!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ne oprim din a pune întrebări pentru că obosim să ne mai pese.Vedem că lumea se schimbă prea mult şi ne temem de schimbări.

| sublime89 a răspuns:

Nu ne oprim, dimpotriva, acum se pun cele mai multe si mai importante intrebari din intreaga noastra istorie. Si tot acum isi si gasesc multe raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intrebarile oricarui om. Ceea ce vezi tu in jur e produsul unor oameni de stiinta, ingineri, arhitecti, artisti, scriitori(uneori fiind chiar cei mentionati anterior) in cazul cartilor practice, s.a.m.d., adica aceia care creeaza ceva, cu cea mai mare pondere fiind tehnologia, raportandu-ne la ziua de azi.
Daca tanti Leana, de la tine, de la tara, isi pune intrebari de genul: "Ce mi-ar trebui ca sa ud in toata gradina asta mare mai repede? Ah, da, ploaie!" Hmm... poate prinzi ideea. Depinde de cine isi pune intrebari. Unii si le pun degeaba. Cum se aproprie de un raspuns le scapa!

| Buresbista123 a răspuns:

Cine s-a oprit? nu numai intrebarile au creat lumea, ci mai ales raspunsurile...

| Buresbista123 a răspuns (pentru Buresbista123):

SI stai calm lumea era aici chiar daca specia umana n ar fi existat...

| mOnAsX a răspuns:

Fiecare trebuie sa isi exprime punctul de vedere. oricine are dreptul sa stie ceva si asta prin a pune o intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| allex20n a răspuns:

Intrebari ne punem, dar la unele nu gasim raspunsuri (cum ar fi : cum a aparut primul om? daca stii spune-mi si mie) ..si poate, din cauza asta nu ne preocupa in mod special.

| BornToDie9108 a răspuns:

Speak for yourself. Avem tot dreptul de a pune întrebări la care nu le cunoaştem răspunsurile. De ce încetăm? Poate de ce încetezi. E lenea şi efectul ei, lipsa de interes şi de a acumula cunoştinţe.