| anonim_4396 a întrebat:

Iti doresti armonie sa existe intre locuitori acestei planete sau esti multumit cu aceasta lume in care doar cei "puternici" "supravietuiesc"?

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu vad ca toti "supravietuim", nu numai cei puternici. Iar lumea trebuie s-o luam asa cum e, n-ai cum s-o schimbi. E drept ca buturuga mica rastoarna carul mare, dar in cazul asta carul e prea mareconfused

| 4b a răspuns:

Cum ar arata lumea asta daca toti am avea iubire?! acu' moda s-a schimbat, esti pe cont propriu, nu te intere de cei din jur, cel mai bun sa castige...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fie o ierahie in lumea asta

| ErrorFound a răspuns:

Nu-mi place asta si nici n-as vrea sa fie una mai buna. As vrea sa fie la fel de grea, dar nici pe departe asa de nedreapta ca in prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Armonie.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Logica noastra(bazata pe cauza si efect) nu permite asta.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Egalitatea este o utopie in care doar naivii pot crede. Nu pot aspira la o utopie.

| thewomaninwhite a răspuns:

Cine nu si-ar dori egalitate si dreptate pe planeta asta? eu una nu cred ca se va ajunge vreodata la postura in care noi, oamenii sa fim egali pentru ca deja s-au format trepte sociale de pe care multi s-ar impotrivi sa coboarewinking

| Adryan17 a răspuns:

Trebuie sa fie o balanta care sa oscileze. Nu poate sa fie armonie deoarece intotdeauna va exista ceva care sa o drestame.

| Lizza a răspuns:

Armonie intre locuitorii planetei si egalitate intre toti. Toti cu drepturi depline.
O lume in care doar cei puternici supravietuiesc nu ma incanta ...nici din perspectiva in care eu as fi cel puternic si nici din cea in care eu as fi cel slab.

Inca este o utopie, dar candva poate se va realiza.