| anonim_4396 a întrebat:

La cati ani moare un animal d e companie?

15 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Daca e vorba de caine la vreo 16 ani cam asa, specifica si tu ce animalwinking

| valyutzu a răspuns:

Depine d animal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde de animal.de exemplu, omul moare la 80 de ani, varsta aproximativa, pisicile pana la 15 ani aprox.acum nu stim la ce animal faci referire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e ca sa ma ingropati cu zambetul pe buze sau cum? rolling on the floor

| ColorfulRainbow a răspuns:

Depinde de animal. de exemplu vecina a avut un catel care a traim 14 ani. dar` a muritsad. fiecare traieste o vreme. daca e bine ingrijithappy.

| trololololol a răspuns:

Singura dată când ştii sigur când moare e dacă ştii când îi pui tu capăt zilelor. Papagalii mei au trăit 6 respectiv 7 ani, deşi când i-am cumpărat mi s-a zis că vor trăi maxim 4 ani. Şi precizează ce animal vrei. Dacă vrei o muscă, după câteva zile va trebui să îi faci ceremoniile, pe când de o ţestoasă de galapagos se vor ocupa şi strănepoţii tăi.

| damav a răspuns:

Fiecare animal traieste mai mult sau mai putin in functie de cat de bine e ingrijit

Răspuns utilizator avertizat
regis
| regis a răspuns:

Daca animalul de companie este o testoasa... ai toate sansele sa nu ii supravietuiesti.

| alexa_4912 a răspuns:

Pai... Ce animal? Eu am aflat ca decurand, un caine a implinit 26 de ani! Asta inseamna cam 180 si de ani de-ai nostri. Mai stiu ca papagalii mor dupa 18-20 de ani.

Si sa stii ca nu-i adevarata aia ca animalele traiesc mai mult daca le ingrijesti foarte bine. Noi, oamenii, daca ne ingrijim, tot murim, nu?

| juniper a răspuns:

Depinde despre ce animal este vorba, un caine traieste de obicei 14 ani cred.

| yadora a răspuns:

La 1 saptamana dupa ce a murit stapanul...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cautand pe net am aflat ca pisica traieste 17 ani iar cainele 20.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte mult depinde de stapin! daca stapinul e vagabond, max. o saptamana! big grinbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte mult depinde de stapin ! daca stapinul e vagabond ,max. o saptamina ! big grinbig grinbig grinbig grin