| lllllooooolllll a întrebat:

La punerea in contact a doua corpuri, starile termice ale acestora nu se modifeca.CE poti afirma despre remperaturile corpurilor? funda! urgent

Răspuns Câştigător
| qarim a răspuns:

Daca pui doua corpuri in contact, cel mai rece va primi caldura, iar cel mai cald va ceda caldura, pana in momentul cand vor fi in echilibru termic(adica pana cand vor avea aceeasi temperatura)

3 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Faptul, ca (virgula) corpurile au aceeasi temperatura.
Asta e cel mai probabil.

| dragos9234 a răspuns:

NU facem teme

| Robin0744 a răspuns:

Normal că temperaturile scad respectiv cresc pînă la echilibrul termic. Deci e absurd să spui că „stările termice nu se modifică".