| Anonimuserr a întrebat:

Ma intreb cum o rezista cercetatorii de la Statia Vostok din Antarctica, deoarece temperatura acum este de -69 de grade celsius(Cel mai frig loc de pe planeta, si mai sunt si altele) Va dati si voi seama daca la -20 crapam de frig. Oare la -70 -80 cum va fi? In ce trebuie sa te imbraci si ce sa mananci sa poti rezista la acele temperaturi extreme?

6 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Iti dai seama ca nu stau in aer liber. Ies afara doar perioade scurte si cu echipamente speciale.

| TheSupreme a răspuns:

Iti dai seama ca un om care traieste acolo s-a obisnuit cu frigul si este calit bine ca sa poata rezista. Hrana trebuie sa contina grasime care depusa pe tine iti protejeaza organismul retinand caldura. Hainele sunt evident termoizolatoare pentru -80 de grade nu e de ajuns o blana de animal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti face griji, untura de foca si vodka le asigura tot confortul. Eu ma intreb cum dracu' isi fac aia nevoile in closetul din fundul curtii laughing

| Skylar a răspuns:

Stii tu,oameni de stiinta,tehnologie,laboratoare de cercetare ultramoderne,probabil nu iti imaginezi ca aia fac cercetari in niste cabane de lemn,doar nu's eschimosi, si in plus sunt rusi, au vodka

| Anonimuserr explică:

Oameni buni dar nu numai la Vostok, sunt si americani la alte statii ale Statelor Unite. Americanii ce mai au? Sunt tot ca rusii cu vodka laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Anonymus, ai dreptate. Cred ca americanii se masturbeaza (sport national la ei) atat de intens, incat energia dezvoltata asigura un ambient acceptabilwinking