| Exilee a întrebat:

Mai putem privi "ascendent"? Solutii exista, dar greu de aplicat, iar problemele sunt pentru a fi rezolvate, nu? raised eyebrows

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Daca privesti prea ascendent,risti sa-ti frangi gatul,si sa ramai doar cu gandul la acea solutie,posibila sau imposibila.Dar tu trebuie sa fi constient de anumite limite,sa deosebesti posibilul de imposibil,pentru a putea rezolva problemele tale.
Solutiile ne coordoneaza creierul,ne indruma catre scopurile propuse,dar dupa cum am spus, trebuie sa fi constient de propriile-ti limite.
Prin filtrul constiintei tale, prin increderea de sine ajungi sa atingi obiectivele cele mai importante pentru tine, in final, in mod ascendent, dupa cum ai spus. Sper ca ai inteles.

2 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

De privit putem, dar mai rau e ca de multe ori ramanem cu privitul!
orice problema are cel putin 3 rezolvari, din pacate ajung sa se rezolve uneori prea tarziu sau deloc!
si pana la urma totul e relativ happy

| WhatheWow a răspuns:

Dacă ar fi să mă destainuiesc ți-aș spune că am privit "ascendent" de când m-am născut; la doctor, la părinții mei, la tot ceea ce mă înconjura. Am mai crescut puțin și am continuat să privesc ascendent spre cer și n-am văzut nici urmă de vreun zeu ci doar o infinitate de stele. Puteam să rămân o viață cu privirea ascendentă, dacă mă făceam astronom dar nu a fost să fie și acum privirea mea are o altă traiectorie. laughing