| anonim_4396 a întrebat:

Majoritatea spune: "Sa ai incredere in familie,nu in prieteni!"
Minoritatea spune: "Sa ai incredere in prieteni,nu in familie!"
Eu spun: "Sa nu ai incredere nici in prieteni,nici in familie!"
Voi ce spuneti?

33 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

E prost si agramat. Si imi cenzureaza vocabularul invatat in coltu' blocului rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru IMC90):

Hei, nu il insulta! Mie imi e chiar simpatic. laughing Si poate isi ia si el vreo "vacanta" si te lasa sa ne uimesti cu vocabularul tau. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa ai incredere in oricine, oricand, oricum. Orice om merita de la primul cuvant spus credit din partea ta de 100%. Asa ii lasi la libera alegere daca il pastreaza (creditul sau - o pastreaza- increderea) sau nu.
De ce sa stai trist toata viata gandindu-te ca nimeni nu merita increderea ta, cand poti fi fericit oferind-o chiar si celor care nu o vor. Eu una nu am timp si m-as plictisi lasand pe cineva sa imi castige increderea. E mai amuzant sa faci exact ce vrei, indiferent ca este gresit ( oricum din greseli inveti cel mai mult).