| rockveion a întrebat:

Masoneria, Iluminati, 2012, dumnezeu, extraterestri, al treilea razboi mondial, satana conducatorul lumii, situatiile conflictuale dintre marile puteri: nu mai inteleg nimic ce credeti ce se afla in spatele cortinei?

11 răspunsuri:
| Me_5174 a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni. doar dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici mai? sa mor daca inteleg ceva, trage aer in piept, revizuieste-ti postarea si pune niste semne de punctuatie ca nu se mai intelege om cu femeie din ce ai scris tu

| Alphawolf a răspuns:

Daca esti realist din start elimini cateva dintre ele, daca mai ai si ceva cunostinte toate cele enumerate de tine vor capata alta nuanta. Deci importanta celor enumerate de tine depinde de cum gandesti. Degeaba iti spun eu opinia mea, ca daca tu gandesti alfel nu vei fi de acord cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu... eu!

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Adevarul.

| MeScorpion a răspuns:

Niste minti luminate si/sau niste oameni plictisiti si/sau niste schizofrenici.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Cred ca noi oamenii de-a lungul timpului am avut mereu un subiect de discutie in spatele caruia exista un adevar nestiut de cei ce-l discuta. noi toti doar presupunem diverse teorii despre toate aceste exemple pe care le-ai dat, incercand sa ne dam un raspuns logic si clar, pentru a nu se creea alte controverse. mereu va exista ceva ce noi nu vom stii, misterul va fi intotdeauna undeva in spatele unui ambalaj creat chiar de propria persoana. incercand sa gasim cat mai multe detalii, informatii, pareri, ne afundam din ce in ce mai mult in loc sa ne ridicam la lumina. asta pentru ca toate acestea sunt prea complicate sa le intelegem, fara sa stim acea frantura de adevar care le dezleaga pe toate.
daca vrei sa fi realist poti sa ramai la parerile tale si sa nu mai bagi in seama ce spun altii. daca vrei sa descoperi ceva nou, indiferent cat cauti, si intorci problema pe toate partile, va exista un singur rezultat, negativ evident: lipsa bobului, care mai apoi a degenerat in ceea ce vedem astazi. numai binewinking. doar parerea mea happy

| AG a răspuns:

Un plan diabolic de tampire a populatiei in masabig grin. Tu de cat ori verifici informatiile care ti se ofera prin media despre 2012, extraterestri si alte tampenii? Cei de la putere ne fac sa credem ce vor ei, sa inghitim toata prostiile, ca sa nu ma exprim urat. NU ai cum sa stii cand are chef satana sa ne viziteze, nici Isus, nici nimeni altcineva. Nu poti spune cand va fi sfarsitul lumii, si despre masoni: da, ei ne conduc.nu de ieri de azi.de vreo 500 de anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te crezi tu in afara problemelor astora.si pui botul la toate prostiile.si astea sant probleme prea ascunse si mari pentru cat esti tu de mic.

Răspuns utilizator avertizat
| Codrynutza a răspuns:

In 21.12.2012 nu va veni sfarsitul lumii!Calendarul Mayas este cel mai precis din lume,iar in el,cea de-a 5 a Lume se sfarseste in 1987.A 6a Lume incepe in 2012 ceea ce inseamna ca noi acum ne aflam intre doua lumi,lucru care se numeste "Apocalipsa" sau "Revelatia" si inseamna ca adevarul ne va fi revelat, nu ca va veni "Sfarsitl lumii".