| anonim_4396 a întrebat:

Mesajele subliminale functioneaza? In cat timp? Pot inlatura frici patologice? Azi am vazut permanent mesaje subliminae,le-am pus in PC si Mobil, cu scopul "reprogramarii".

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu prea functioneaza la nivelul la care vrei tu.
Pentru abordarea fricilor tale este necesara o interventie mai profunda pentru identificarea si eliminarea evenimentelor care duc acum la nasterea acelor frici.

Nu se merge de regula pe reprogramare, deoarece acele intamplari negative din trecut raman inca active in inconstient si vor genera alte grozavii.

As incerca pentru inceput doctorul psiholog. Dupa asta vezi ce mai zice si el.

Abordarea calificata a acestor frici ar putea da rezultate mult mai bune cata de o aplicatie idioata care sa iti repete un text si niste imagini pana la tampire.

Nu uita ca totul are atat efect cat ii dai tu crezand in ele.

| miuuuuxd a răspuns:

Da, functioneaza atat timp cat iti doresti sa se intample acest lucru, du-te la un psiholog, ajuta foarte mult si ai multe lucruri de invatat.