| EmaS a întrebat:

Multe lucruri in viata le facem pentru ca asa ar trebui sau pentru ca asa spune cineva.Si tu esti dependent de acceptarea celor din jur?

Răspuns Câştigător
| BebeStrumf a răspuns:

Multe lucruri in viata le facem pentru ca asa trebuie,ne raportam la realitati; dar in iubire, acolo mai poti sa te iei si dupa persoana de langa tine, e cu totul altceva.In general sunt pe la mijloc: sunt pentru facerea lucrurilor care trebuiesc sa fie facute,independent, dar si pentru acceptarea altei idei, ajutor poate fi necesar.Dar mno acum depinde si de situatii...

12 răspunsuri:
| EmaS explică:

Este foarte bine.

Apache
| Apache a răspuns:

Da sunt...
cel mai naspa lucru este sa nu fii acceptat, si am aflat pe proprie piele

| mihaibrasov a răspuns:

Si tu esti dependenta, si toti suntem. Doar daca te duci in vreo sihastrie n-o sa mai depinzi de cei din jur.

| EmaS explică (pentru mihaibrasov):

De ce sunt dependenta, poate eu nu stiu.Ma refeream la lucrurile care pun stapanire pe tine si de care nu te poti lasa.

| Flav a răspuns:

@Ema - sunt un lup singuratic ce nu poate trai departe de haita.

| EmaS explică (pentru Flav):

Asa ne-a creat Dumnezeu, fiinte sociabile.Depinde in ce grup doresti sa te integrezi.

| DorelSudoru a răspuns:

Normal...ca nu esti sungur/a pe lume.

| xname23 a răspuns:

Intr-o oarecare masura toti santem!

| BlueOctober a răspuns:

Eu sper ca le facem pentru ca asa ar trebui, nu am cum sa fiu dependenta de acceptarea celor din jur... face parte din noi e ceva normal sa acceptam si gandeste-te ca sunt oameni care nu ii accepta pe cei din jurul lor.

| adita32 a răspuns:

Nu totii suntem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe lucruri in viata le facem pentru ca asa ne vine pe chelie laughing

| ZaineaM a răspuns:

Mda.eu nu sunt