| anonim_4396 a întrebat:

Natura se rezuma doar la terra? eu stiu ca nu dar nu stiu de ce imi suna un pic ciudat sa spui ca natura e de vina pentru... exploziile solare, sa zicem.

7 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Totul e natura, totul e natural.

| RAY a răspuns:

Natura e ceva metaforic ceva ce explica universul, lumea
explozile solare sunt cauzate de soare

| relian a răspuns:

La fel cred si eu ca atunci cind se spune natura cuvintul se refera strict la planeta noastra nu la intreg universul.Deci da se rezuma doar la terra.Si nu stiu daca cineva spune asa referitor la exploziile solare, cel putin eu nu am auzit sa se spuna natura este de vina pentru exploziile solare.Am auzit ca se spune soarele este sau in soare se intimpla aceste explozii soalre care perturba cumva atmosfera pamintului.Natura poate fi influentata de exploziile solare, nu poate fi ea de vina pentru asta. Poate gresesc dar eu asa cred.

| WhatheWow a răspuns:

Nu, natura e însăși Universul însă ne-am obișnuit noi să folosim cuvântul dar în termen planetar.

| dragos9234 a răspuns:

NATÚRĂ, naturi, s. f. 1. Lumea materială; univers, fire; totalitatea ființelor și a lucrurilor din Univers; p. restr. lumea fizică înconjurătoare, cuprinzând vegetația, formele de relief, clima.

| Delicacy a răspuns:

De ce sună ciudat când spui că natura e de vină pentru exploziile solare? Orice alege să distrugă sau nu, natura va avea întotdeauna un motiv pentru care face asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca natura se refera la tot ce ne inconjoara facand o incluziune la terra