| RAY a întrebat:

Nu regretati faptul ca v-ati nascut si ca existati?

Răspuns Câştigător
| Polaris a răspuns:

Desigur că da. Oricine răspunde negativ la întrebare minte. Regretul ăsta e tot ce ne rămâne, ne consolează existența jalnică.

31 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gizăz a răspuns:

Nu. Fără mine lumea ar fi mai săracă. Scuză-mi modestia.

| mihaituneup a răspuns:

Buna intrebare.
De regretat nu regret pentru ca nu a fost decizia mea, dar ceea ce constientizez este ca in final atunci cand murim, am existat doar pentru altii si nu pentru noi insine.
Si da sunt ateu, dar respect religia si credintele altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar conta.

| vegeta a răspuns:

Eu da regret!

| Kaℓi a răspuns:

Exista solutii.

| RaduTN a răspuns (pentru Gizăz):

laughing Fara tine nu s-ar mai manca atat c***t la orele de Religie si nu am mai fi o tara condusa de preoti.

| sappy a răspuns:

Toti ne gandim la asa ceva macar o data in viata dar gandul vine ori din prea mult timp liber ori din delasarea de a gasi o solutie la probleme care le vedem fara iesire!

| RaduTN a răspuns:

Nu regret nimic din trecut!

| Gizăz a răspuns (pentru RaduTN):

Fiul meu, nu eu sunt vinovat de asta. Voi sunteţi! Pentru că le permiteţi unor scursuri să va mintă că transmit cuvântul meu. Când ei de fapt nu au nicio legătură cu mine!

| RaduTN a răspuns (pentru Gizăz):

Da, este vina noastra, ca ne-au bagat profesorii si parintii in cap "D-zeu exista!", 1 la 1000 isi da seama ca este o prostie Religia dar cu oameni creduli ca romanii o sa mai stea Patriarhul Daniel la putere ani buni.

| pastru009 a răspuns (pentru RaduTN):

Nu acesta era obiectivul intrebarii. Data viitoare citeste cu atentie.winking

| Gizăz a răspuns (pentru pastru009):

Pentru tine am o melodie:
https://www.youtube.com/watch?v=-dLARkGkMbM

| Gizăz a răspuns (pentru RaduTN):

Corecţie, fiule! Aproape nimeni nu crede în adâncul lor. E doar superstiţie şi frică.

| RaduTN a răspuns (pentru Gizăz):

laughing Au atata incredere in preotii incat ajung sa doneze bani pentru "renovarea bisericii=BMW" Dar daca cineva ti-ar baga 50 roni in buzunar ce ai face? L-ai lasa sa-i bage, asa si ei, te lasa sa-i bagi in aceea cutie.

| Happyjump a răspuns:

Da

| zgubaduba a răspuns:

De ce as regreta? Viata e distractiva! (eu sunt cam masochist din fire)

| RAY explică (pentru Polaris):

Cu cat esti mai intelignt cu atat esti mai depresiv, nu e de mirare fericirea din tara asta

| mihaituneup a răspuns (pentru RaduTN):

Stiu 10 popi care conduc BMW si sunt de alea 2005+. laughing

| RaduTN a răspuns (pentru mihaituneup):

laughing Si din cate stiu eu, un preot obisnuit are salariu 1000-2000 roni. Oare din ce bani are el BMW?

| PedoBarbie a răspuns:

Nu. De ce? Tu regreți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi uneori viata mi se pare insuportabila, am oarecare satisfactie, deci nu regret (prea mult), nu am timp de ele, e singura viata.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu.
Imi place viata, si de multe ori ma consolez cu gandul copilaresc si imaginar ca poate o sa ma mai nasc inca o data dupa moarte.

| Georgemy2 a răspuns:

Normal ca regretam, regretam ca traim, regretam c-o sa muri, regretam ca timpul trece pe langa noi. Regret ca mi-am petrecut 2 min din viata sa-ti scriu asta

| SweetMinion a răspuns:

Uneori doar.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru RAY):

''Nu regretati faptul ca v-ati nascut si ca existati?''
Nu. Daca cineva raspunde pozitiv il pot informa ca exista cadre medicale specializate care-l pot ajuta.
''Cu cat esti mai intelignt cu atat esti mai depresiv''
Nu e chiar asa. Cel mai depresiv esti atunci cand ai inteligenta necesara pentru a intelege unele lucruri dar nu ai inteligenta necesara pentru a schimba ceva. Asta e de fapt linia care desparte mediocritatea de inteligenta adevarata.

| Cosmin1856 a răspuns:

Nu nici o data! happy

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Va pierdeti vremea cu intrebari filozofice. AVEM O VIATA si o putem folosi cum dorim.Sa regret ca m-am nascut? Sa fiu mandru ca nu exist? So ye...

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Ar trebui sa facem cum ne spune mintea si sa traim liberi.Eu nu regret nici o decizie sunt mandru de realizarile mele chiar sunt importand pentru uni.Am facut din viata mea ceva si asta a fost scopul meu de la bun inceput.Nu regret si nici nu o voi face! Si va rog terminati cu extremismul religios imi da dureri de cap!