| obica a întrebat:

O familie este la malul mari vor sa ajung-a pe malul celalalt cu o barca care tine duce fix 100kg familia : tata-l 100kg, mama 100kg s-i inc-a doi copii care au : 50kg fiecare.
Cum fac ei sa ajung-a pe malul celalalt?

8 răspunsuri:
| AnnaKeiT a răspuns:

Ii duci pe rand laughing)
serios

| KoBrAVaSaluta a răspuns:

Pai nu am mai facut probleme de genul dar am vazuttongue mai intai se duc cei 2 copiiwinking 1 copil ramane pe malul celalalt si 1 unul se duce inapoi,se urca tatal in barca si se duce pe celalalt mal,copilul de pe malul celalalt vine inapoi dupa copilul de pe primul malhappy,se duc inapoi pe malul celalalt si iarasi sta un copil acolo,celalalt se duce dupa mama,dar ramane pe primul mal, mama se duce pe celalalt mal si ramane acolo impreuna cu tatal, iar copilul de pe malul 2(sa zicem) se duce dupa cel de pe malul 1 si se intorc pe malul 2 happy

| Daniel_4881 a răspuns:

Mda...sau barca face 3 ture...
tura 1: tatal
tura 2: mama
tura 3: copiii
doar barca are om la vasle si ii duce pe toti dincolo pentru 3 lei laughing)funda?

| KoBrAVaSaluta a răspuns:

@Daniel dar si omul ala are o greutate laughing)

| ganton a răspuns:

Da nimeni nu observa ce grasa trebuie' sa fie mama? O.o

| RS4 a răspuns:

Poti da funda la KobraVaSaluta! e cel mai plauzibil raspuns!

| Skylar a răspuns:

Ce familie de obezi

| TahionN a răspuns:

Prima data copii
Se intoarce unul singur
Pleaca tatal
Se intoarce al doilea copil
Pleaca din nou copiii
Se intoarce unul singur
Pleaca mama
Se intoarce primul/al doilea copil
Pleaca amandoi