| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare gramaticala. Cum e corect: "m-am sau m-am"? Argumentati.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Corectă este varianta pe care atât de insistent ți-o arată roboțelul (nu că ar avea mereu dreptate, dar de data asta a nimerit-o): "m-am".

7 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Varianta corecta este "m-am". Probabil ai vrut sa scrii "m-am" si "m-am" sau "m-am", dar s-a strecurat o eroare.

| doodo06 a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

Pai si tu la fel ai scrislaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze. Vroiam sa scriu "m-am sau m-am". Deci, care e varianta corecta?

| คlєxヅ a răspuns (pentru anonim_4396):

Amandoua da nu vezi k la amandoua ai scris m-am m-am?

| yoNicole13 a răspuns:

Pai ti-as raspunde la intrebare dar variantele sunt aceleasi... big grin

| TGeany a răspuns:

Corect este " m-am "

| doodo06 a răspuns:

M-am sau m-am"? Argumentati. nu e acelasi lucru?