| NewChangeSociety a întrebat:

O singură oră are 24 de ore. Atunci cum reușesc unii să facă 7 chestii deodată în 24 de ore, ca și cum o zi ar avea 48 de ore? Cum reușesc ei să păcălească timpul? Eu mă trezesc azi... în 5 minute este ora 12. Mai mănânc ceva și este deja ora 1. Pentru mine timpul zboară. De ce pentru alții timpul nu zboară? Mi se pare că viața este un pic nedreaptă aici. Care este explicația?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu te mai trezi si tu ca un lenes la 12 fara 5

| NewChangeSociety explică (pentru suntserios):

? Vreau să dorm timpul să nu mă mai trezesc. Din păcate mă trezesc.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"O singură oră are 24 de ore."
Aici se explica dezorientarea ta.

| RAY a răspuns:

O intrebare foarte buna mai ales pentru noi cu adhd -nu putem avea o rutina zilnica -eu fix pe asta mam focusat, am creat o lista desi recunosc ca greu ma tin de ia dar incerc, petreceam mult timp pe tik tok, Facebook, am pus restrictie o ora pe zi, sa stii ca te ajuta o rutina

| Violleta2022 a răspuns:

Tu faci parte din generatia obosita si lenesa, care va este lene nu doar sa bagati in gura ci si sa va ridcati din pat.
Dar cu mersul la wc cum faceti?
Ori faceti acolo, in pat si apoi aruncati asternuturile ca si alea va este lene sa le spalati?

Pentru cineva cu drag de munca, o zi chiar are "48 de ore", fiindca esti atat de motivat sa rezolvi cat mai multe treburi, ca ai spor si parca zbori, mai ales daca te trezesti dimineata foarte devreme.

| NewChangeSociety explică (pentru Violleta2022):

Panaramo, ia spune-ne cum sa iti fie drag de munca cand muncesti pentru altii pentru 2000 de lei pentru aia lenesi... p**** pe tine de zdreanta infecta mori f**** in gura!

| Violleta2022 a răspuns (pentru NewChangeSociety):

Doar atat poti?
Te simti mai barbat daca jgnesti, cand in realitate esti doar un parazit al societatii?
Tu singur te-ai descris asa...
Nu am indoiesc ca viata iti va da ceea ce meriti, cu varf si indesat!

| AnonymousCadrar a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum am spus și în comentariile anterioare, tu dai lecții de moralitate când singura ta munca este să dai cu. aia de sub picioare și să stai. căpriță? Mie mi-ar fi rușine. Cu siguranță tu ești Violeta Bostanica 2. Probabil că este munca să stai aici non stop și să faci pe deșteaptă și când te duci acasă să te f... vreo 4-5 negri! Nu sunt în stare oricine să facă că tine!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu ma intreb ce vei face tu cand buncii si parinti tai vor fi morti si nu mai are cine muncii pentru tine, cine sa te hraneasca, cine sa-ti plateasca intretinerea si mancarea?
Oare ce vei ajunge tu?

| NewChangeSociety explică (pentru Violleta2022):

Care ti-e problema ce voi face eu panaramo? capsici? care ti-e problema panaramo?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NewChangeSociety):

Acelasi gunoi...

| AnonymousCadrar a răspuns (pentru Violleta2022):

Vom face ce faci și tu. Ne vom lăsa să ne f... vreo 4-5 negri pentru un ceas rolex și vile și piscine.

| AnonymousCadrar a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai gunoi decât tine. Știi cum se spune. nu iți vede nimeni gaura să vadă cât de lărgită este...

| johnnny123 a răspuns:

Până acum ai dat vina pentru problemele tale pe patroni, pe oamenii cu studii superioare, pe boomeri și millennials, pe oamenii cu posibilități financiare, pe societate, etc

Acum ți se pare că până și timpul însuși este "nedrept".

Oare când vei accepta că problema este de fapt la tine? Explicația este că ești leneș, dezorganizat, fără motivație și scop. Iar alții nu sunt.

| mODIN a răspuns (pentru johnnny123):

Pai si ce, nu are dreptate? Timpul nu a fost inventat de patronii de firme romani ca sa vanda plebeilor mai multe ceasuri? Normal ca timpul e nedrept, noi stam aici si ne chinuim cu 8 ore de munca pe zi, si ei stau bine merci in a 6-a dimensiune, paralela cu existenta noastra temporala si freaca menta toata ziua. Nu?

| NewChangeSociety explică (pentru johnnny123):

Eu cred ca problema este la tine ca tot nu intelegi ca eu nu am absolut nicio problema si nu voi avea niciodata asa cum ai tu sau altii. capsici? doar ca intreb aici ceva nu inseamna ca asa si este.

| johnnny123 a răspuns (pentru NewChangeSociety):

Așa crezi tu, că nu ai nicio problemă?

| haileewatson a răspuns:

"Eu mă trezesc azi... în 5 minute este ora 12. Mai mănânc ceva și este deja ora 1"

Pai du-te la munca si nu o sa te mai simti asa

| LisaJulie a răspuns:

Unii au fost întotdeauna asa, se trezeau devreme și făceau treburi multe, de asta au devenit mai productivi! Eu personal nu sunt așa

| Miruna333 a răspuns:

Nedreapta era daca unii aveau mai multe sau mai putine ore. Totul e drept din moment ce toti avem 24h. Oamenii isi folosesc timpul diferit. Daca ai avea activitati si ai face lucruri productive, ai vedea ca timpul nu trece chiar atat de greu.

| Giulia911 a răspuns:

Și pentru mine e cum e pentru tine

| Korkodeln a răspuns:

Pai in general isi gestioneaza timpul, se focuseaza pe chestii utile pentru cariera sau afacerea lor si n-o freaca la rece pe net, spamand forumurile cu ZECI de threaduri inutile. Nu mai vorbesc de feisboc, instacraci, pronoshaguri, jocuri si scrolangit pe tik-tok, chestii care iti phuta timpul ceva de speriat.

| CIVIC1 a răspuns:

,,O singura ora are 24 de ore."
Ati luat-o razna
No comment.

| Modzilian a răspuns:

Daca o singura ora are 24 de ore poti sa faci mai mult de 7 chestii deodata. Poti sa faci 24 de chestii. Cate una pe ora.