| vreausaafluadevarul19 a întrebat:

Oameni buni am o întrebare.
VOI CREDEȚI ÎN BIBLIE?
Și dacă da de ce? Biblia sa început a scrie cu 300 după Hristos de ce ați crede ca până în ziua de azi nu s-a modificat nimic în ea și ca este fix așa cum este scrisă?

33 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns (pentru EestiSodalane):

Biblie engleza din anii 1700 scrisa dupa 250 de ani.
Imi pare atat de rau ca nu mai am cartea scrisa de un american, om de stiinta, care explica stiintific fiecare capitol din vechiul testament. Si asta bazat pe descoperiri, descoperiri interzise apoi la publicare la interventia bisericilor.

| EestiSodalane a răspuns (pentru eliancodrut):

Cum adica scrisa dupa 250 de ani? A fost scrisa atunci

| eliancodrut a răspuns (pentru EestiSodalane):

Cu asemenea creduli si bigot ca tine nu am ce discuta. Orice ti-as spune, din ale tale inchipuiri nu te pot scoate. Nu o sa-ti mai raspund.