| Lauragd a întrebat:

Oamenii, in esenta, sunt buni sau rai?

Răspuns Câştigător
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Oamenii sunt ca un intrerupator de lumina... Nici o data in aceiasi pozitie laughing

16 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In esenta, nu sunt oameni...

| MeScorpion a răspuns:

Oamenii, in esenta, sunt praf de stele. Dovedit stiintific.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MeScorpion):

Oamenii, in esenta, sunt praf. Dovedit empiric.

| MeScorpion a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovedit empiric e ca oamenii sunt praf prin carciumi, iti spun eu!

greece12
| greece12 a răspuns:

Sunt buni.Devin rai, din autoaparare.

| evostyle7 a răspuns:

Complecsi.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Prosti creduli, usor influentabili, dar buni. happy

| NuDauFunda a răspuns:

Omul in esenta e pur; societatea ne strica pe parcurs

| francesca89 a răspuns:

Oamenii nu se nasc rai, genetic nu exista asa ceva.

| xname23 a răspuns:

In esenta sunt buni. dar pe parcurs orice persoana capata o doza de rautate. un om nu poate fi considerat bun sau rau in totalitate

| romanaols a răspuns:

Toate persoanele sunt bune chiar dacă nu arată acest lucru. Chiar dacă toată lumea îi numește răi, ei tot au ceva bun în ei.

Pa-pa!

| mariacris98 a răspuns:

In esenta oamenii sunt buni. Pe parcursul vietii dobandesc o doza de rautate (mai mica, mai mare, depinde de ei).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fistecare dupa caracterul lui, si dupa cum l-a croit viata, oamenii societatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici, nici.
Surprins de raspunsuri, totusi, ma asteptam la o pleiada de indivizi care sa strige la unison: ''oamenii sunt rai''. Si toti acestia ar fi exceptii.

| liviu34 a răspuns:

Oamenii din ziua de azi sunt mai multi rai decat buni.

| robySz a răspuns:

Tot ce a creeat Dumnezeu este bun! Dumnezeu l-a creat pe om. deci oamenii sunt buni`winking