| cei7pitici a întrebat:

Oare de ce este mai ușor să facem un rău decat sa facem un bine? argumentați-vă opinia vă rog.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Deoarece asa s-a obisnuit lumea cu raul pe primul plan dar mie imi e mai usor sa fac bine decat rau si ma bucur cand dau o mana de ajutor la cei care au nevoie de ea.

9 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Notiunile de ''bine'' si ''rau'' sunt relative.
Daca eu sunt chelner si nu mi-ai lasat bacsisi, iti scuip data viitoare in ciorba. Pentru mine, asta e un lucru bun (m-am razbunat) Pentru tine, e un lucru rau...

| zăGhost a răspuns:

Cred ca e din cauza ca simtim nevoia acuta de a ne hrani orgoliul... daca am face mai des lucruri bune, el s-ar vedea nevoit sa dispara si nu vrea asta.

| AnaAmalia31 a răspuns:

Raul se face mult mai usor. Si din cuvinte ii poti face unei persoane rau, in schimb, binele necesita si fapte nu doar vobe pe care cei din jur pot sa nu le bage in seama.

| crackiswack a răspuns:

Pentru unii e o metoda de relaxare, e ceva usor si ce ofera o satisfactie mai ciudata.

| motherfuckerstyle a răspuns:

,,Un bine''=pierdere de timp, insatifactie pentru unii, posibilitate de castig 0 mare/barat.
Sa nu mai spunem ca dupa ce faci un bine cuiva, persoana aceea iti umple frigiderul pentru o saptamana.

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

ăăăăăăăăăă... Pentru că asta e tema ta la romană?

| cei7pitici explică (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Nu bombonica nu e tema mea la romană nu mai fac teme de 8 ani la Romana de cand am terminat liceul de fapt. Acum mă gandesc ce scop ai să te bagi in seama fara a avea nimic de spus? Astea sunt intrebari existențiale ce depind de om in parte, doresc să stiu cum concep si alți indivizi aceste intrebari pe care cu siguranta un om inteligent si le pune.Si inca ceva daca "TPU" este majoritar dominat de copii este o altă chestie insă mai sunt si oameni ca mine care nu cauta decat sa-si astampere pofta de cunoastere.

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru cei7pitici):

Bine, dar partea de la sfarsit cu "argumentați-vă opinia vă rog" ma face sa ma gandesc la profa de romana.laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru cei7pitici):

Tu cum "concepi aceste intrebari pe care cu siguranta un om inteligent si le pune"?