| DorelSudoru a întrebat:

Oare putem transforma lumea imaginara intr-o lume reala permanent sau pentru o perioada de timp?
Ce parere aveti despre asta?
Unde ar trebui sa ajunga pshihicul pentrua face asta?

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ti-ai imaginat vreodata c-o sa te "doara" in cot inainte de-a te "durea"? Cred ca nu! Ce reprezinta imaginarul si ce reprezinta realul? Exact perioada de tranzitie le defineste, ele fiind un "intreg care se delimiteaza", in functie de perspectiva si timp.

| Inferno a răspuns:

Nu am auzit de asta pana acum.
Probabil ca putem, dar doar atunci cand v-om descoperi pe deplin capacitatile creierului.
Imi poti spune si mie de unde ti-a venit ideea asta?

| Inferno a răspuns (pentru Inferno):

Vom nu v-om
m-am grabit

| soupflood123 a răspuns:

Am inteles ca se poate; trebuie "doar" sa fii expert in meditatie, care iti altereaza psihicul. Cu cat mai multe unde alfa, cu atat mai bine...

| Shaddar a răspuns:

Presupun ca ar trebui intai sa intelegem fiecare proces care are loc in creier atunci cand luam o decizie.Sa intelegem complet de ce gandim ceva si cand putem gandi ceva(pentru ca numai amintirile pot aparea cand vrem noi, nu si un gand anume). Dupa asta... poate.

| boogdan91 a răspuns:

Daca te-ai droga si tu ca orice copil normal, ai sa vezi ca se poate! big grin

| DorelSudoru explică (pentru boogdan91):

Yo cautam raspunsuri serioase, ma rog nu stiam ca e cazul sa precizez...

| boogdan91 a răspuns (pentru DorelSudoru):

Iar eu ti-am dat un raspuns pe masura seriozitatii tale.

| rokssy a răspuns:

Departeelaughing oricine cred ca poate daca isi doreste

| DorelSudoru explică (pentru rokssy):

Nu,ai inteles gresit.Nu ma refer la imaginatie ma refer la schimbarea realitati in asa circumstante in care nici tu sa nu fi constient de asta

| rokssy a răspuns:

A acum am inteles big grin