| anonim_4396 a întrebat:

Oare viata ar fi mai usoara daca toate popoarele ar vorbi aceiasi limba.

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce mah, cu limba-ti faci tu viata mai usoara? Ia vorbeste-mi 10 limbi sau da din limba, si apoi, tragem concluzii asupra vietii.

| harciog a răspuns:

Oare mi-ar fi mai usor daca n-as simti chemarea padurii la ora asta? Nu stiu dar trebuie sa plec.O noapte buna tuturor.

| Flav a răspuns:

Mdea. Lasa, mai bine fiecare tara cu agramatii sai.
''aceeasi limba'', nu ''aceiasi limba''. Pentru tine e grea limba romana, daca e sa te faci de ras, macar rad numai romanasii de tine. Alt pusti cu ganduri de parvenire.

Răspuns utilizator avertizat
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Nu mie chiar imi place sa invat limbi noi!

| chokingvictim a răspuns:

Ar fi mai putin interesanta sincer. oricum e deja un consens ca limba engleza este limba "universala"(ce expresie tampita, mai degraba planetara happy )

| ndc a răspuns:

Probabil. Dar avem deja engleza ca limba universala... acum trebuie doar sa reparam sistemul educational, sa ne invete cum sa *vorbim* engleza, nu doar gramatica ei. E ca si cum ai face ecuatii de gradul 2 inainte de operatia de adunare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu raspunsul dat de ndc, din anumite puncte de vedera, da(ma refer ca daca am vorbi toti aceeasi limba ar fi grozav dar situatia ta financiara nu pot sa-ti spun daca ar fi mai buna, depinde de mai multi factori), ar fi frumos sa stim toti limba engleza, parerea mea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Limba engleza este favorita mea si este de asemenea foarte usor de invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca limba aia ar fi ramana, ar fi excelentwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vor vorbi.se lucreaza la eliminarea barierelor lingvistice si gratie tehnologiei ne vom intelege toti intre noi.nu stiu cand.deja sunt diferite chestii care pot traduce instantaneu doua sau trei limbi.