| TheSkyNow a întrebat:

Pamantul nostru de la 6 miliarde de kilometri distanta (punctul din dreapta) http://cl.ly/48rk
Asta spune multe despre locul nostru in lume.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

At dany8
Poza e facuta de Voyager 1 in anul 1990 si arata planeta noastra vazuta de la 6 000 000 000 de km.Intr-adevar, Universul a fost creat special pentru. noi si pentru. pulberea aia de praf. Gandeste-te, Universul vizibil are diametrul de zeci de miliarde de ani lumina; Un an lumina are
9 461 000 000 000 000 Km. happy Suntem speciali.

6 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Asa este...Suntem mici.

| yoo23 a răspuns:

Cred ca imi vad casa.

| TheSkyNow explică:

Eh sa poti declara ca "special pentru noi" e putin impins la extrema, nu suntem asa speciali cum ne credem. ideea era ca toate conflictele, bucuriile, sarbatoriile si lumea noastra, de la o aruncatura de bat nu mai inseamna nimic aproape.

| ÐanLovesPufuleţii a răspuns:

Eu nu inteleg... e doar o poza facuta presupun cu Hubble.Mare chestiefrustrated.La ce te referi cand zici cu un aer atat de sumbru(cel putin asa il percep eu):''Locul nostru in lume''?

| specialistul97 a răspuns:

laughing interesant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai spart...