| Mus1k a întrebat:

Pe 22 Martie este Ziua Mondială a apei. Ce vă propuneţi să faceţi pentru a ajuta mediul înconjurător?

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

1 zi pe an propui să ajutăm natura și restul 364/365 zile să ne continuăm poluarea? Aș spune că ești deștept, dar nici asta nu pot pentru că ai postat la S/F nu la Voluntariat/Ecologie.Bravo bădiță!

53 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nimic...

| Vizitiul a răspuns:

O sa plantez un pom si-o sa fecalizez langa el pentru a-i da necesarul de ingrasamant.

| dollydee a răspuns:

Hmm...no idea. Dar probabil o sa incerc sa opresc topirea ghetarilor day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

o sa ma spal de cite ori pot in acea zi, asa arat ce folositoare este apa pentru noi

| pwp a răspuns:

Beau 3 litri de apa happy

| Maximus a răspuns:

O sa inchin un pahar cu apa, in cinstea ei.

| cristi202 a răspuns:

Pina acum, nu eram deloc prietenul apei. Cu greu beam, cite 1, 5 l pe zi, desi medicii imi spuneau ca, la inaltimea mea, ar trebui sa beau 3 l. Acum reusesc, datorita unui energizant care are proprietatea de a restabili echilibrul apei in organism. Cind muncesc mult, si transpir, beau si 4-5 l de apa! Fie ceai, fie limonada, fie apa pura, ceva trebuie sa beau. Deci, de ziua Mondiala a apei, nu voi face altceva decit sa beau apa! Si cit mai multa!happyhappy

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Cu toate ca-mi place J&B-ul sec, o sa pun si un cub de gheata.Sa nu se simta apa neglijata...

| WR104 a răspuns:

Hai sa te luminez.Mediul inconjurator nu are nevoie de tine de fapt daca ai disparea ar fi de ajutor pentru el si tu nu ai cum sa ajuti mediul inconjurator pentru ca el a fost, este si o sa fie acolo cu mult dupa ce tu nu o sa mai existi.si nu ma refer la tien ca persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac deja, nu astept ca alti idioti o zi anume.

| Flav a răspuns:

Sa anunt toti romii.

| Parintele a răspuns:

Respect apa, de aceea voi bea doar vin.

regis
| regis a răspuns:

Da-o incolo parinte, mi-ai furat raspunsul... desi mi-au placut si altele.

| Ervin a răspuns:

Măi, oricât aţi curăţa apa de gunoaie, nu faceţi mare scofală! Că mizeria tot în apă rămâne, e acelaşi lucru! Doar are un aspect mai frumos apa, că aşa nu e bună de băut. eu? nimic. cu o floare nu se face primăvară.

| friday a răspuns:

Ba,lasati-ma cu ziua mondiala a apei,a sindromului down,ziua indragostitilor si alte alea.
daca vrei sa faci ceva, o faci oricand, nu`ti trebuie o zi anume.
adica in tot restul timpului,daca vezi cum unu',altu polueaza cumva vreo apa, sau e deja poluata nu faci nimic, ca doar astepti ziua mondiala a apei sa-ti arati latura ta de ecologist si mare iubitor al naturii.
mai dati-o dracu'.

| Dia a răspuns:

Gen: O sa fac o "ploaie" cu furtunul` pe afara. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 22 Martie este Ziua Mondiala a mea! laughing

| iulli21 a răspuns:

Eu cred ca as putea sa inchid de fiecare data bine robinetele;
sa folosesc apa in loc de suc;
sa fac o petitie impotriva aruncarii deseurilor in apa;
iar la restul sa ma bazez pe micile surprize ale vietii;-);-);-)

| ABY4 a răspuns:

Eu nu as vrea sa fac nimic pentru ca de la o vreme mai nimeni nu tine cont dc eu sa fac tocmai asta daca ar fi mai multi as putea face ceva dar romanii nu tin cont decat sa faca niste mici sa asculte muzica si sa manance sa fim serosi ca asa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg cu clasa sa curatam un lac de gunoaie.

| carmenpaula39 a răspuns:

Sa curatam mediul si sa plantam pomi.

| LNK a răspuns:

Ce imi propun sa fac pentru a ajuta mediul inconjurator? Imi propun sa ma impusc. laughing

| Vizitiul a răspuns:

Parintele -Bobul de strugure contine apa, deci bei vin cu apa si ajungi sa nu mai respecti apa. Pai, se poate?

| Anonymous1247 a răspuns:

Nu voi consuma apa deloc(de la robinet) cu exceptia apei potabile happy

| DenisPericolPublic a răspuns:

Am facut un referat pentru chimie despre apa. cred ca e de ajuns.laughing. Acuma serios. am de gand sa ma bucur de ceea ce alti nu au posibilitatea.

| EveTorres a răspuns:

Eu stiu...nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-nu mai trag apa in veci la baie
-nu ma spal, nu-mi spal nici hainele
-nu mai fac pipi in Dunare vara, acum am aflat ca ajunge la mare pe plaja si intra turistii in el. don't tell anyone
-voi da mai multa prioritate apei prin demolarea acoperisului.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Cea mai buna bautura este apa de izvor cand ii pui o picatura la un kil de vinisor.

| SiminaSalvadore a răspuns:

Economiseste apa:opreste robinetul cand te speli pe dinti, inlocuieste macar un bec normal cu unul economis(e mult mai efecient am si eu 5),incearca sa refolosesti sticle si borcane acolo unde se poate, mergi la scoala cu bicicleta, opreste motorul la masina timp de 30 de mi. si stinge lumina dupa ce iesi din camera! eper ca te-am ajutat sau ca ti-am dat idei!