| PsychoDLight a întrebat:

Pentru cei care sunt in tema. ce parere aveti despre afirmatiile lui Z.Sitchin cu privire la creatie, geneza, privitori?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred ca sunt SF-uri.Se bazeaza pe credinta triburilor vechi care nu erau adevarate sau cel putin nu aveau nici un punct real.Nu exista nicio dovada sa credem ca tribul acela credea in ceva real si avea invataturile reale.De citit, pare interesant dar din cate am vazut eu nu este ceva concret, real etc.Parerea mea

| Adyr0 a răspuns:

Uite asta e parerea mea:

http://www.sitchiniswrong.com/