| Trăie a întrebat:

Pisicile sunt feline, cainii, lupii, vulpile ce sunt?

Răspuns Câştigător
| Nelutsa a răspuns:

Vulpea, mamifer carnivor, cu numele științific Vulpes vulpes crucigera, este încadrată sistematic în familia Canidae, alături de lup, câine, șacal, enot etc. funda happy

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru Nelutsa):

Multi oameni prosti, si ma refer la unele dintre raspunsuri...sunt canine.

15 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Mamifere patrupede.

| harciog a răspuns:

Comestibile.

| harciog a răspuns:

Orice cade la lat sau in bataia sagetii.

| harciog a răspuns:

Nu conteaza, supravietuirea isi spune cuvintul.

| harciog a răspuns:

E buna si racitura, piftia adeca.Important e sa fii maestru bucatar.

| harciog a răspuns:

Nu-i nici o problema disparitia unui drac. Oricum ar fi chiar si in cazul ala vina descoperirii imi apartine.

| harciog a răspuns:

Pentru ca m-am expus glontului si mai ales mintii tragatorului.Salutare,culca-te m-asteapta padurea.

| axeldavid a răspuns:

Sunt canine

| dragondews a răspuns:

Cainii si lupii(stramosul cainelui) sunt canine. Canis(latina) = caine

| Draguta_Bunica_1939 a răspuns:

Lupofelina

| Draguta_Bunica_1939 a răspuns:

Scuza-ma am gresit

| Draguta_Bunica_1939 a răspuns:

Cred ca niste specii de felina. Nu stiu din astea

| georgiana0826 a răspuns:

Canide

| Stefan_Ivan_1995 a răspuns:

Animale