| Crisis a întrebat:

Poate sa-mi explice cineva care e intelesul acestui videoclip? http://www.youtube.com/watch?v=Q8mMyu0ZfnM
Am pus intrebarea la categoria asta pentru ca videoul are legatura cu religia. Cum il intelegeti?

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Când mai găsești videoclipuri de astea cretinoidice, nu ne mai pune să le vizionăm și pe acelea.
Videoclip -ul Nu este legat de religii, ci de cretinismul unor adepți a unor adepți a unor religii și de demența unor prelați.
Oameni idioți & cretini & tâmpiți au existat și vor exista în continuare!

| Necrophagist a răspuns:

Ca videoclipul ăsta să aibă vreo semnificaţie religioasă este ceva destul de vag.E ca şi cum am vrea să extragem filozofia din piesele Cannibal Corpse.Sunt făcute ca să placă,sunt făcute ca horror,şi destul de ambigue, asta fiind un avantaj, fiecare înţelege ce vrea.Don't waste your time with philosophical meanings, just enjoy the video.

| Kosuchin a răspuns:

Da desteptilor, se refera la perioada Inchizitiei.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Ai auzit de batjocura?

| Crisis explică:

Da, am auzit, dar asta nu [cred ca] e batjocura si atat. thinking Mi se pare prea complex clipul ca sa fie toate alea la intamplare. Sau poate chiar asta e ideea, sa fie doar niste chestii intamplatoare si sa se mire aia care-l vizioneaza. thinking Cine stie, de-aia am si intrebat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o batjocura la fel ca intreg black, death metalul nu la adresa religiei ci la adresa lui Dumnezeu.